Odpowiedz 
Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
Autor Wiadomość
Semus Offline
Administrator

Liczba postów: 46
Dołączył: 21-01-2013
Skąd: Nowy Sącz
Post: #1
Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
Cześć!

Niedawno zaczęliśmy robić swoje pierwsze samodzielne kroczki w podróżowaniu naszym ulubionym środkiem transportu jaką jest kolej. Pierwsze to oczywiście to co najbliżej, czyli nasza kochana Krynica.
Na wstępie chciałbym przeprosić za jakość zdjęć, ale moje umiejętności fotograficzne nie są jakieś najlepsze (nie odziedziczyłem po tacie talentu Icon_biggrin). Miłej lekturki!

1. Krynica, 11 lipca. W pierwszą, samodzielną podróż wybrałem się wraz z dwoma kolegami(m.in. Bartkiem, z którym byłem na spotkaniu). Wstajemy w miarę wcześnie, szybkie śniadanie i spotykamy się przed 9 na dworcu. Podjeżdża kibelek, wskakujemy i ku naszemu zdziwieniu nie trafiamy na plastikowe siedzenia, tylko całkiem wygodne :
[Obrazek: p7110012.jpg]
(od lewej Tomek, od prawej Bartek)
Przy okazji gramy w karty i objadamy się super zdrowymi chipsami z Biedronki Icon_biggrin Przy okazji Bartek oberwał 2 razy od konduktora :
-za brak legitymacji (dopłata)
-wystawianie głowy za okno Icon_biggrin
Po drodze spotykamy parę sarenek Icon_smile
Po dotarciu do Krynicy, z tłumem turystów wysiadamy z pociągu, spotykamy przy okazji TLK:
[Obrazek: p7110017.jpg]
[Obrazek: p7110018.jpg]

Kierujemy się do niedalekiego supermarketu, po zakupach kierujemy się do pijalni(wody nie piliśmy, ceny nas troszkę przeraziły), chodzimy po deptaku, przyglądamy się turystom.
[Obrazek: p7110028b.jpg]

Wychodzimy o własnych siłach na Górę Parkową (przy takim upale to nie było tak proste jak nam się wydawało, picie bardzo szybko znikało).
[Obrazek: p7110023.jpg]
Po godzinnej przerwie, chodzeniu po szczycie, łapaniu zasięgu na jednej nodze(lewej!) wracamy aby coś zjeść. Kolejna godzina schodzi na szukaniu pizzy (30 cm za 30 zł, na 3 osoby to lekka przesada). Znajdujemy uroczą kawiarenkę z jedzeniem, po zamówieniu ... (zgadnijcie sami co to!) moim oczom ukazuje się coś takiego:
[Obrazek: 75e3bcdd625749928b1045e.jpg]
Po naprawdę sytym posiłku zataczamy się powoli w kierunku dworca, gdzie czeka na nas już pociąg, którym wracamy. Ostatnia fotka, już ze środka:
[Obrazek: p7110040.jpg]


Kraków dodam gdy tylko znajdę odrobinę czasu

W planach mamy Rzeszów oraz Katowice, a w czerwcu chcemy załapać się na promocję z okazji Dnia dziecka Icon_smile

Pozdrawiamy!

Małolaty podróżują:
1.Krynica
2.Kraków
3.Katowice(Tychy)
4.Dzień dziecka z IC.

5.Rzeszów

Jeśli chcesz stworzyć forum, stronę, galerię zdjęć, nie wiesz jaki skrypt wybrać, pisz śmiało, chętnie pomogę o ile moje umiejętności na to pozwolą Icon_smile
29-01-2013 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #2
RE: Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
No swietnie, dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak jeżdżę Icon_biggrin Niejeden z nas tak zaczynał, i dalej to praktykuje.


Ceny biletow na kryniczance są tak niskie, że to teraz chyba najtańsza z rozrywek, duzo tansza niz kino czy pizza Icon_cool

Pozdrawiam, gratuluje i zycze dalszych wycieczek. Jak cos to sluze radą i doswiadczeniem, nie bojcie sie pytac.

Jak juz sie wprawicie to bedziecie jezdzic do Gdynii czy Suwałk, a nie tylko po regionie Icon_biggrin
29-01-2013 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Semus Offline
Administrator

Liczba postów: 46
Dołączył: 21-01-2013
Skąd: Nowy Sącz
Post: #3
RE: Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
2. Kraków 19.01

Planowaliśmy podróż w 4 osoby, niestety Tomek wraz z siostrą smacznie spali w czasie umówionej godziny Icon_smile

Wraz z Bartkiem, z kupionymi biletami w obie strony nie mieliśmy innego wyjścia, jak wyjście na perony i czekanie na przyjazd naszej "limuzyny".
[Obrazek: p1190215.jpg]
(sorki za jakość)

Niestety, przyjechał kibelek z plastikowymi siedzeniami.
[Obrazek: p1190218.jpg]



Mimo dosyć wczesnej godziny jak na weekend, ludzi było naprawdę sporo. Część wysiadła w Tarnowie, jednak ilość ludzi po tej stacji tylko się zwiększyła.

[Obrazek: p1190221.jpg]

Pozdrawiamy pana, który śpiewał Opa Gangnam style wraz z wnuczkiem! Po 4 godzinach jazdy w UPALE (ogrzewanie nie było wyłączane, a plastikowe siedzenia szybko się nagrzewały. Musieliśmy też znosić bardzo niemiłą panią konduktor), wysiadamy na dworcu, gdzie jest zimniej niż w samym Krakowie(cały drżałem z zimna, więc fotek udanych jest bardzo mało)

[Obrazek: p1190225.jpg]

Nasza limuzyna

Parę szybkich fotek :

[Obrazek: p1190232.jpg]


[Obrazek: p1190233.jpg]


[Obrazek: p1190234e.jpg]



Pierwszym celem było oczywiście Stare Miasto, gdzie spotkaliśmy przewodnika z free-walking.com - przysłuchiwaliśmy się, sprawdzając równocześnie naszą znajomość j.ang (Bartek śmiał się najbardziej z niezrozumiałych dla niego kawałów Icon_biggrin).

[Obrazek: p1190236j.jpg]



Kontynuowaliśmy wycieczkę (Wawel, kościoły).

[Obrazek: p1190239.jpg]


[Obrazek: p1190240k.jpg]

(nawet ja się załapałem z miną - ile jeszcze zamierzasz robić to zdj?)

[Obrazek: p1190242s.jpg]


Zgłodnieliśmy, ale po godzinnym szukaniu czegoś taniego do zjedzenia, ostatecznie wybraliśmy KFC, gdzie Bartek miał wielki ubaw z ludzi, którzy brali nalewkę Icon_biggrin

Zgubiliśmy się w galerii, obchodząc ją dwa razy, aż w końcu jakimś cudem trafiliśmy na peron pierwszy, na który prowadziły "zepsute" ruchome schody, które jak się okazało były z czujnikiem ruchu, przez co Bartek mały włos, a poleciałby wprost na mnie, gdy stracił równowagę.


Chodząc po peronach spotkaliśmy Cegielskiego, pociąg do Balic i Zakopanego.

W drodze powrotnej były ogromne tłoki i równie wielki upał + zamarznięte okna - gorzej niż w piekle. Zmęczeni, ale ucieszeni z udanej wyprawy doczołgaliśmy się resztkami sił do domu Icon_biggrin


Następny cel - Katowice(nowy dworzec) i Tychy (nowe przystanki) Icon_biggrin

Małolaty podróżują:
1.Krynica
2.Kraków
3.Katowice(Tychy)
4.Dzień dziecka z IC.

5.Rzeszów

Jeśli chcesz stworzyć forum, stronę, galerię zdjęć, nie wiesz jaki skrypt wybrać, pisz śmiało, chętnie pomogę o ile moje umiejętności na to pozwolą Icon_smile
01-02-2013 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mojżesz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 831
Dołączył: 23-11-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #4
RE: Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
Cytat:Musieliśmy też znosić bardzo niemiłą panią konduktor
Czy ona miała na czerwono pomalowane paznokcie? Bo raz w wakacje jechałem do Muszyny takim kiblem plastikowym, więc pomyślałem że to może być ona na stale przydzielona na tym kiblu nr EN57-1077(?).
01-02-2013 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dx3 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 586
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: Trn
Post: #5
RE: Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
Nie ma czegoś takiego jak przydzielenie drużyny do Zespołu Trakcyjnego.

MaSzyna EU07-424 Symulator Polskiej Kolei
01-02-2013 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #6
RE: Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
A tym bardziej do danych kursów. W sumie szkoda, mialoby to sens.
01-02-2013 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Semus Offline
Administrator

Liczba postów: 46
Dołączył: 21-01-2013
Skąd: Nowy Sącz
Post: #7
RE: Małolaty podróżują - Krynica i Kraków
Na paznokcie nie zwróciłem uwagi, niestety Icon_biggrin

Małolaty podróżują:
1.Krynica
2.Kraków
3.Katowice(Tychy)
4.Dzień dziecka z IC.

5.Rzeszów

Jeśli chcesz stworzyć forum, stronę, galerię zdjęć, nie wiesz jaki skrypt wybrać, pisz śmiało, chętnie pomogę o ile moje umiejętności na to pozwolą Icon_smile
01-02-2013 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: