Odpowiedz 
Modernizacja odcinka Kraków - Tarnów opóźnia się
Autor Wiadomość
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #1
Modernizacja odcinka Kraków - Tarnów opóźnia się
Modernizacja odcinka Kraków - Tarnów opóźnia się



„Gazeta Krakowska” pisze o opóźnieniu prac modernizacyjnych na linii E30 między Krakowem a Tarnowem. Pasażerowie dziwią się, po co wprowadzono nowy rozkład jazdy w związku z rzekomymi pracami, skoro na torach nie dzieje się kompletnie nic.

Dziś na wspomnianym odcinku jedzie się ok. 25 minut dłużej niż przed wrześniową korektą rozkładu jazdy. - Zrozumiałbym te utrudnienia, gdyby robotnicy faktycznie rozbierali tory. Tymczasem od początku września, kiedy wprowadzono nowy rozkład, nic takiego nie ma miejsca – skarży się czytelnik dziennika Andrzej Kucharzyk.

PKP PLK przyznaje, że na razie na odcinku między Krakowem a Rzeszowem prace trwają tylko na szlaku Trzciana - Rudna Wielka. - Około połowy września rozpoczną się prace przygotowawcze, umożliwiające właściwe roboty budowlane na szlaku Biadoliny - Bogumiłowice i w stacji Biadoliny – wyjaśnia „Gazecie Krakowskiej” Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe.Dodaje jednocześnie, że pod koniec września robotnicy powinni pojawić się także na torach na wschód od Tarnowa.





Źródło: Rynek Kolejowy. Oryginał:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl/27100/Modernizacja_odcinka_KrakowTarnow_opoznia_sie.htm">http://www.rynek-kolejowy.pl/27100/Mode ... ia_sie.htm</a><!-- m -->

Komentarz: To było do przewidzenia... Juz widze jak skoncza w zapowiadane 3 lata. Juz na wejsciu maja opoznienie, a nawet nie zaczeli. Rece opadaja.

Zreszta, sam widzialem jadac ze nie ma zadnych prac.
12-09-2011 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #2
 
A w zimie będzie tłumaczenie, że śnieg opóźnia prace... Icon_rolleyes
Ciekawe, czy odcinek Trzciana-Rudna Wielka jest już robiony na Vmax=160 czy też tylko rewitalizowany do 120.
Opóźnienia prac na E-30, opóżnienie otwarcia linii 96 na odc. Tarnów-Stróże... Żenujące.
12-09-2011 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #3
 
@Kolejoman- odcinek o ktory pytasz jest robiony na 160, przynajmniej w teorii bo co z tego wyjdzie to niewiadomo. Niemniej, chwalenie sie politykow o tym ze za 3 lata pociag z Krakowa do Tarnowa bedzie jechal 40 minut to farsa i bzdura, gdyz odcinek Podlęze-Krakow jest przewidziany do modernizacji około 2018 roku- w ramach juz oddzielnego projektu, Krakowskiego Węzla Kolejowego. O ile jest to melodia przyszlosci, to ten odcinek, od Podleza do Krakowa, juz sie sypie, i po wielkiej modernizacji reszty trasy do 160, bedziemy mieli odcinek od Podleza z predkoscia nie 160, a 60. Icon_cool No ale nic, pozyjemy, zobaczymy, a poki co mamy taki wlasnie klops.
12-09-2011 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #4
 
W Madrycie w dwa dni przebudowano cały peron!
Planowali tą precyzyjnie operację prawie 3 miesiące by zoptymalizować każdą minutę remontu.
Kiedy nastał czas pojawiło się mnóstwo robotników, którzy przez dwa dni non stop dokonywali rozbudowy. *
Da się! Ale nie, u nas jest radosna TFUrczość i beztroska.
* Opowiadał dr/prof. z Uniwersytetu w Alicante.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
12-09-2011 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #5
 
Patrzmy chociazby na Czechy- tam wyłącza się krótki odcinek z ruchu i intensywnie modernizuje, po ukonczeniu rozpoczyna sie nastepny... Na naszym podworku moglyby byc to takie odcinki jak Brzesko-Bochnia czy Podleze-Klaj. Przyklad linii Warszawa-Gdansk ukazuje dobitnie, ze remont robiony teoretycznie dla pasazerow, w rzeczywistosci tylko ich wygania :? Pasazerowie po prostu nie akceptuja remontu w takiej formie. Niestety PLK SA nie wozi ludzi, tylko utrzymuje tory wiec liczyc sie z tym po prostu nie musi.
12-09-2011 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lukboc Offline
Użytkownik

Liczba postów: 243
Dołączył: 19-07-2010
Skąd: Stary Sącz
Post: #6
 
W niedzielę 11.09. na stacji w Tarnowie widziano skład roboczy (podbijarkę MD07-275, zgarniarkę tłucznia ZT i wagony techn.-gosp.) firmy ZRK DOM Poznań przewidziane do robót na odcinku Tarnów - Dębica, a w Biadolinach zaobserowowano składy robocze PKP Energetyka z Zakładu w Słotwinach zajmujące cały tor nr 3.
13-09-2011 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #7
 
Pułtuś napisał(a):wyłącza się krótki odcinek z ruchu
No właśnie wyłącza z ruchu, a u nas wszystko robi się pod ruchem. Poza tym nie można wyłączyć z ruchu E30.
14-09-2011 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pysi Offline
Użytkownik

Liczba postów: 343
Dołączył: 23-06-2008
Skąd:
Post: #8
 
dzis jechałem i tak:
zamknięty jeden tor pomiędzy bogumiłowicami i bidolinami. Ogólnie to strach sie bać tempa tego remontu i tempa pociągów podczas remontu.
14-09-2011 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #9
 
@Dolmio- w sensie jeden tor oczywiscie, nie cały odcinek szlaku. Sorry jezeli tak zrozumiales.
14-09-2011 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #10
 
Za to roboty na wiadukcie w Krakowie na Miodowej trwają, rozebrano również wjazd na linią 112 w Płaszowie.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
14-09-2011 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #11
 
Ale wyłączenie jednego toru i tak nie rozwiązuje wszystkich problemów. Ciągle trzeba uważać bo po drugim śmigają pociągi, jest problem z rozstawieniem sprzętu, dojazdem maszyn. Wszystko wygląda dobrze w teorii, ale na budowie pewne problemy są nie do przeskoczenia.
16-09-2011 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #12
 
W Szwecji widziałem, że pomiędzy jednym torem a drugim rozstawili solidny parawan, a zwolnień na torze czynnym nie było. Sprzęt dojeżdżał po szynach.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
16-09-2011 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lukboc Offline
Użytkownik

Liczba postów: 243
Dołączył: 19-07-2010
Skąd: Stary Sącz
Post: #13
 
W Polsce przy pracy pociągu PUN (pociąg do potokowej wymiany nawierzchni) od tego roku również stosuje się podobne zabezpieczenia:
- na trasie Kozłów - Starzyny (dojazd z Krakowa na CMK) zastosowano sygnalizację ostrzegawczą świetlno-dźwiękową - ograniczenie prędkości jazdy po drugim torze do 100 km/h,
- na trasie Biskupice Wlkp. - Pobiedziska k/Poznania między torami zamontowano tymczasowe barierki stalowe. Po drugim torze ruch odbywał się z Vmax=120 km/h. Nikt tylko nie pomyślał, że stara szyna może pęknąć (co się w przeszłości zdarzało) w czasie wymiany PUN może docisnąć operatora do tej barierki..... Icon_rolleyes
Na E-30 będzie wzmacniane podtorze (o przebudowie obiektów inżynierskich nie wspominając) i takie prace przeprowadzane metodą klasyczną (koparkami) wiążą się z ograniczeniem prędkości do poziomu 30 - 50 km/h :/
18-09-2011 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: