Ankieta: Czy linia Piekiełko-Podłęże i modernizacja linii 104 powinna być PRIORYTETEM.
TAK
NIE
NIE WIEM
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Autor Wiadomość
dróżnik_PLK Offline
Użytkownik

Liczba postów: 79
Dołączył: 02-10-2008
Skąd: Nowy Sącz/Kasina Wielka
Post: #1
Informacja Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
O ważnej funkcji komunikacyjnej jaką dla Podhala i Sądecczyzny pełni linia kolejowa Nowy Sącz - Chabówka, a także o konieczności budowy nowej linii Podłęże - Piekiełko rozmawiano podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

W dyskusji uczestniczyli: wicemarszałek Roman Ciepiela, przedstawiciele spółki PKP PLK, PKP S.A. i Urzędu Marszałkowskiego oraz samorządowcy.
- W maju br. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął rezolucję . W dokumencie, który trafił do ministra transportu małopolscy radni zaapelowali o podjęcie działań na rzecz pełnej modernizacji linii kolejowej z Nowego Sącza do Chabówki oraz budowę nowej linii kolejowej Podłęże – Piekiełko - przypomniał Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa i dodał, że ze względu na starania o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku, bardziej uzasadniona byłaby decyzja o budowie nowej linii Podłęże - Piekiełko. - Jest to rozwiązanie, które na długie lata poprawi dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż planowanej linii do Krakowa – oświadczył.
Włodzimierz Żmuda oraz Piotr Majerczak: przedstawiciele PKP PLK S.A, mówili o perspektywach budowy linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji linii Chabówka – Nowy Sącz. W czasie dyskusji poruszono kwestię problemów związanych z realizacją tej inwestycji, w tym brak wpisu w wykazie linii kolejowych o znaczeniu państwowym linii kolejowej do Tymbarku i Mszany Dolnej.
Zastanawiano się nad tym, w jaki sposób poprzeć projekt. W czasie spotkania padły m.in. propozycje stworzenie stowarzyszenia samorządów lub zespołu lobbującego koncepcję. Nie bez znaczenia,zdaniem uczestników spotkania, jest w tej kwestii również aktywna rola małopolskich parlamentarzystów.

źródło: sadeczanin.info

Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko potrzebna na Igrzyska?

Galeria zdjęć
<!-- m -->http://picasaweb.google.com/droznik.plk<!-- m -->
25-06-2013 07:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #2
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Choćbyśmy stworzyli setki ankiet i choćby odbyto tysiące debat i tak wszystko zależy od tego, czy będą pieniądze czy nie. A jeśli będą to i tak zawsze znajdzie się inny chwilowy priorytet - np. zalany nowo otwarty tunel gdzieś w Warszawie.

Za bardzo wszyscy bujają w obłokach, porywają się z motyką na księżyc a o wiele prostszych spraw nie potrafią ogarnąć.
25-06-2013 10:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #3
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Igrzyska buahahhahahahahah. Totalna kompromitacja jak w tamtym roku?

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
25-06-2013 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dróżnik_PLK Offline
Użytkownik

Liczba postów: 79
Dołączył: 02-10-2008
Skąd: Nowy Sącz/Kasina Wielka
Post: #4
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
no kolego Kryniczanin powiedz mi dlaczego nie powinny byc priorytrtem?? jestem ciekaw Twojej wypowiedzi

Galeria zdjęć
<!-- m -->http://picasaweb.google.com/droznik.plk<!-- m -->
25-06-2013 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #5
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Są inne priorytety w tym kraju - zatrudnienie kolejnych 100 tysięcy urzędników, tworzenie bajek na papierze żeby dać zarobić na SW i analizach.

W normalnym kraju ta linia od lat by istniała.

Zresztą przykład Żarnowca pokazuje że nawet jak coś idzie dobrze może po 60% budowy zostać wstrzymane i oddane na złom.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
26-06-2013 06:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #6
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
No cóż, ignorancja PO w zakresie transportu kolejowego sięga zenitu. Zresztą nie tylko tej jedynej i słusznej partii. Jeśli projektuje się Y, finansuje studia wykonalności a następnie ta sama partia (tylko postać ministra się tutaj zmienia) rezygnuje z tego, to coś jest nie tak z nimi. Jeśli modernizuje się linie Warszawa-Łódź, jednocześnie do tej samej Łodzi projektuje się KDP, to coś jest nie tak.
Dlatego będą trochę jak Św.Tomasz: Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. I takie myślenie sądzę, że w polskich uwarunkowaniach jest zasadne.
27-06-2013 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #7
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Cytat:W 2010 r. ruszy gigantyczna inwestycja kolejowa, która ma płynnie połączyć Kraków z Nowym Sączem i Muszyną. Według wstępnych planów kosztem 3 mld euro zostanie wybudowana od zera ponad 40-kilometrowa linia kolejowa z podkrakowskiego Podłęża do Piekiełka, które znajduje się w połowie drogi do Nowego Sącza. Nowy odcinek ma diametralnie skrócić podróż pociągów na tej trasie.

Cytat:a ostatnia inwestycja warta ponad trzy miliardy euro ma rozpocząć się w 2010r. i zakończyć po czterech latach. Walczono o nią bardzo długo. Dziś PKP zapewnia, że batalia rozpoczęta przez ostatniego wojewodę nowosądeckiego Lucjana Tabakę jeszcze na początku lat 90. i

Never ending story.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
27-06-2013 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: