![]() |
|
Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? (/showthread.php?tid=4028) |
Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - dróżnik_PLK - 25-06-2013 07:42 O ważnej funkcji komunikacyjnej jaką dla Podhala i Sądecczyzny pełni linia kolejowa Nowy Sącz - Chabówka, a także o konieczności budowy nowej linii Podłęże - Piekiełko rozmawiano podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W dyskusji uczestniczyli: wicemarszałek Roman Ciepiela, przedstawiciele spółki PKP PLK, PKP S.A. i Urzędu Marszałkowskiego oraz samorządowcy. - W maju br. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął rezolucję . W dokumencie, który trafił do ministra transportu małopolscy radni zaapelowali o podjęcie działań na rzecz pełnej modernizacji linii kolejowej z Nowego Sącza do Chabówki oraz budowę nowej linii kolejowej Podłęże – Piekiełko - przypomniał Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa i dodał, że ze względu na starania o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku, bardziej uzasadniona byłaby decyzja o budowie nowej linii Podłęże - Piekiełko. - Jest to rozwiązanie, które na długie lata poprawi dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż planowanej linii do Krakowa – oświadczył. Włodzimierz Żmuda oraz Piotr Majerczak: przedstawiciele PKP PLK S.A, mówili o perspektywach budowy linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji linii Chabówka – Nowy Sącz. W czasie dyskusji poruszono kwestię problemów związanych z realizacją tej inwestycji, w tym brak wpisu w wykazie linii kolejowych o znaczeniu państwowym linii kolejowej do Tymbarku i Mszany Dolnej. Zastanawiano się nad tym, w jaki sposób poprzeć projekt. W czasie spotkania padły m.in. propozycje stworzenie stowarzyszenia samorządów lub zespołu lobbującego koncepcję. Nie bez znaczenia,zdaniem uczestników spotkania, jest w tej kwestii również aktywna rola małopolskich parlamentarzystów. źródło: sadeczanin.info Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko potrzebna na Igrzyska? RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - Elektrowóz - 25-06-2013 10:23 Choćbyśmy stworzyli setki ankiet i choćby odbyto tysiące debat i tak wszystko zależy od tego, czy będą pieniądze czy nie. A jeśli będą to i tak zawsze znajdzie się inny chwilowy priorytet - np. zalany nowo otwarty tunel gdzieś w Warszawie. Za bardzo wszyscy bujają w obłokach, porywają się z motyką na księżyc a o wiele prostszych spraw nie potrafią ogarnąć. RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - Kryniczanin - 25-06-2013 13:01 Igrzyska buahahhahahahahah. Totalna kompromitacja jak w tamtym roku? RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - dróżnik_PLK - 25-06-2013 21:43 no kolego Kryniczanin powiedz mi dlaczego nie powinny byc priorytrtem?? jestem ciekaw Twojej wypowiedzi RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - Kryniczanin - 26-06-2013 06:02 Są inne priorytety w tym kraju - zatrudnienie kolejnych 100 tysięcy urzędników, tworzenie bajek na papierze żeby dać zarobić na SW i analizach. W normalnym kraju ta linia od lat by istniała. Zresztą przykład Żarnowca pokazuje że nawet jak coś idzie dobrze może po 60% budowy zostać wstrzymane i oddane na złom. RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - kolejoman5 - 27-06-2013 17:23 No cóż, ignorancja PO w zakresie transportu kolejowego sięga zenitu. Zresztą nie tylko tej jedynej i słusznej partii. Jeśli projektuje się Y, finansuje studia wykonalności a następnie ta sama partia (tylko postać ministra się tutaj zmienia) rezygnuje z tego, to coś jest nie tak z nimi. Jeśli modernizuje się linie Warszawa-Łódź, jednocześnie do tej samej Łodzi projektuje się KDP, to coś jest nie tak. Dlatego będą trochę jak Św.Tomasz: Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. I takie myślenie sądzę, że w polskich uwarunkowaniach jest zasadne. RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - MK_Rabka - 27-06-2013 21:37 Cytat:W 2010 r. ruszy gigantyczna inwestycja kolejowa, która ma płynnie połączyć Kraków z Nowym Sączem i Muszyną. Według wstępnych planów kosztem 3 mld euro zostanie wybudowana od zera ponad 40-kilometrowa linia kolejowa z podkrakowskiego Podłęża do Piekiełka, które znajduje się w połowie drogi do Nowego Sącza. Nowy odcinek ma diametralnie skrócić podróż pociągów na tej trasie. Cytat:a ostatnia inwestycja warta ponad trzy miliardy euro ma rozpocząć się w 2010r. i zakończyć po czterech latach. Walczono o nią bardzo długo. Dziś PKP zapewnia, że batalia rozpoczęta przez ostatniego wojewodę nowosądeckiego Lucjana Tabakę jeszcze na początku lat 90. i Never ending story. |