Odpowiedz 
Zatrzymali skład PKP Cargo w Bobowej
Autor Wiadomość
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #1
Zatrzymali skład PKP Cargo w Bobowej
Cytat:Chwile grozy przeżył maszynista składu towarowego 44571 relacji Tarnów Filia - Nowy Sącz. W czwartek 3 maja późnym popołudniem grupa młodzieży stojąca na torach kolejowych doprowadziła do zatrzymania pociągu.

Na zatrzymaniu składu jednak się nie skończyło. Młodzi ludzie grozili maszyniście pobiciem.

Do zdarzenia doszło na trasie Bobowa – Stróże na stacji Bobowa Miasto. O sytuacji został powiadomiony posterunek Straży Ochrony Kolei w Nowym Sączu. Natychmiast do Bobowej została wysłana grupa operacyjno – interwencyjna SOK z Nowego Sącza oraz policjanci z Bobowej.

W wyniku podjętych czynności ujęto 3 mężczyzn – sprawców zatrzymania pociągu. Zostali przekazani policji, która prowadzi dalsze postępowanie.

Jak poinformował nas mlodszy aspirant Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, za taki czyn grozi mandat karny wysokości 500 zł, a w przypadku skierowania wniosku do sądu, sprawcy muszą liczyć się z grzywną nawet do 5 tys. zł.

Bobowska hołota kolejny raz daje we znaki (bez urazy dla Maćka Icon_smile )

źródło: kurier kolejowy
08-05-2012 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #2
 
Jestem przeciwny powstawaniu nowych i nowych stołków w PKP, ale przydałaby się osoba z wykształceniem prawniczym, zajmująca się m.in. takimi przypadkami, która by kierowała i pilnowała sprawy w sądzie, bo w skuteczność policji wątpię [ w przypadku gdy nic się nie stało, tzw mała szkodliwość czynu ], a nawet jakby, to 500 zł zaraz gdzieś taka hołota "znajdzie". A oprócz grzywny dowaliłbym przymusowe prace społeczne.

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
08-05-2012 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Górolik Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 244
Dołączył: 23-05-2008
Skąd:
Post: #3
 
500 zł mandatu? Śmiech na sali. Obciążyć ich kosztami związanymi ze wstrzymaniem ruchu pociągów. Zresztą za "grożenie pobiciem" też by się jakiś paragraf znalazł. Chuligani nie mogą czuć się bezkarni.
08-05-2012 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mietus21 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 51
Dołączył: 22-08-2009
Skąd: Polna
Post: #4
 
cała Bobowa na miejscu maszynisty dzwonił bym od razu na 997 niech policja w Bobowej zacznie w końcu coś robić ... bo to nie pierwsze przypadki rzucanie kamieniami w loka jest tam na porządku dziennym .
08-05-2012 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #5
 
Ross21 napisał(a):miejscu maszynisty dzwonił bym od razu na 997 niech policja w Bobowej zacznie w końcu coś robić ...
W artykule jest napisane:
Lw napisał(a):Natychmiast do Bobowej została wysłana grupa operacyjno – interwencyjna SOK z Nowego Sącza oraz policjanci z Bobowej.


Górolik napisał(a):Chuligani nie mogą czuć się bezkarni.
Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby stanowisko prawnika zajmujące się takimi przypadkami - tak jak napisał Jarek. Nie tylko wybrykami chuligańskimi ale i taż np. sytuacjami na przejazdach kolejowych - wjedziesz na przejazd, spowodujesz zatrzymanie pociągu a w najgorszym przypadku doprowadzisz do zderzenie? Wszczęcie postępowania, może wygrana ze strony Cargo czy innego przewoźnika i społeczność by się nauczyła że należy patrzyć na przejazdach kolejowych.
09-05-2012 06:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: