Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei
Zatrzymali skład PKP Cargo w Bobowej - Wersja do druku

+- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum)
+-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Zatrzymali skład PKP Cargo w Bobowej (/showthread.php?tid=3585)



Zatrzymali skład PKP Cargo w Bobowej - Lw - 08-05-2012 17:21

Cytat:Chwile grozy przeżył maszynista składu towarowego 44571 relacji Tarnów Filia - Nowy Sącz. W czwartek 3 maja późnym popołudniem grupa młodzieży stojąca na torach kolejowych doprowadziła do zatrzymania pociągu.

Na zatrzymaniu składu jednak się nie skończyło. Młodzi ludzie grozili maszyniście pobiciem.

Do zdarzenia doszło na trasie Bobowa – Stróże na stacji Bobowa Miasto. O sytuacji został powiadomiony posterunek Straży Ochrony Kolei w Nowym Sączu. Natychmiast do Bobowej została wysłana grupa operacyjno – interwencyjna SOK z Nowego Sącza oraz policjanci z Bobowej.

W wyniku podjętych czynności ujęto 3 mężczyzn – sprawców zatrzymania pociągu. Zostali przekazani policji, która prowadzi dalsze postępowanie.

Jak poinformował nas mlodszy aspirant Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, za taki czyn grozi mandat karny wysokości 500 zł, a w przypadku skierowania wniosku do sądu, sprawcy muszą liczyć się z grzywną nawet do 5 tys. zł.

Bobowska hołota kolejny raz daje we znaki (bez urazy dla Maćka Icon_smile )

źródło: kurier kolejowy


- hds.147 - 08-05-2012 19:04

Jestem przeciwny powstawaniu nowych i nowych stołków w PKP, ale przydałaby się osoba z wykształceniem prawniczym, zajmująca się m.in. takimi przypadkami, która by kierowała i pilnowała sprawy w sądzie, bo w skuteczność policji wątpię [ w przypadku gdy nic się nie stało, tzw mała szkodliwość czynu ], a nawet jakby, to 500 zł zaraz gdzieś taka hołota "znajdzie". A oprócz grzywny dowaliłbym przymusowe prace społeczne.


- Górolik - 08-05-2012 21:05

500 zł mandatu? Śmiech na sali. Obciążyć ich kosztami związanymi ze wstrzymaniem ruchu pociągów. Zresztą za "grożenie pobiciem" też by się jakiś paragraf znalazł. Chuligani nie mogą czuć się bezkarni.


- Mietus21 - 08-05-2012 21:33

cała Bobowa na miejscu maszynisty dzwonił bym od razu na 997 niech policja w Bobowej zacznie w końcu coś robić ... bo to nie pierwsze przypadki rzucanie kamieniami w loka jest tam na porządku dziennym .


- Elektrowóz - 09-05-2012 06:30

Ross21 napisał(a):miejscu maszynisty dzwonił bym od razu na 997 niech policja w Bobowej zacznie w końcu coś robić ...
W artykule jest napisane:
Lw napisał(a):Natychmiast do Bobowej została wysłana grupa operacyjno – interwencyjna SOK z Nowego Sącza oraz policjanci z Bobowej.


Górolik napisał(a):Chuligani nie mogą czuć się bezkarni.
Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby stanowisko prawnika zajmujące się takimi przypadkami - tak jak napisał Jarek. Nie tylko wybrykami chuligańskimi ale i taż np. sytuacjami na przejazdach kolejowych - wjedziesz na przejazd, spowodujesz zatrzymanie pociągu a w najgorszym przypadku doprowadzisz do zderzenie? Wszczęcie postępowania, może wygrana ze strony Cargo czy innego przewoźnika i społeczność by się nauczyła że należy patrzyć na przejazdach kolejowych.