Odpowiedz 
Katastrofa pod Szczekocinami
Autor Wiadomość
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #16
 
Co to znaczy ciągle nawalające? Dałem Ci prosty przykład że nowoczesne urządzenia są wrażliwe na pewne uszkodzenia i jest to problem którego nie da się wyeliminować. Z drugiej strony stuletnie semafory i wajchy na klucze są pewne i niezawodne bo tam po prostu fizycznie nie ma co się zepsuć. Im coś jest prostsze tym mniej się psuje, a Eurobalisy na pewno nie przetrwają tyle czasu ile poczciwe wajchy.

Rozwój techniki polega na tym że eliminując wady starych systemów wprowadza się nowe, które też mają swoje wady i ciągle trzeba coś ulepszać, zmieniać, poprawiać. W każdym systemie kluczowym i najsłabszym ogniwem jest człowiek.
04-03-2012 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #17
 
Dolmio, Prosty przykład nawet pominę przestarzałe SRK ale dam przykład z PLK. Czy Twoim zdaniem dyżurni nie mają za dużo obowiązków? 5x wypisywanie tego samego w papiery plus sprzedaż biletów ostatnio poszerzona o rezerwację nie wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa?

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
04-03-2012 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #18
 
Dolmio ma rację. Wszystko leży w kwestii odpowiedniego utrzymania urządzeń i przestrzegania procedur. Nie można pisać, że stare systemy są be, bo mają swoje lata. To samo odnośnie taboru. Co z tego, że lok/wagon ma 30-lat, jak może być utrzymany idealnie i w lepszej kondycji niż niejeden 5-letni szynobus.
04-03-2012 13:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #19
 
@kryniczanin nie. Po 1 wpisywanie wszystkiego w papiery jest właśnie po to żeby nie dochodziło do takich sytuacji, a jak już dojdzie to dokładnie wiadomo z czyjej winy. Po 2 dyżurni sprzedają bilety tylko na jakichś wypizdowach gdzie jeżdżą ze 2 pociągi na godzinę. Zobacz sobie jak pięknie funkcjonują stacje choćby w Warszawie albo Krakowie. W Wawie na średnicówce pociągi chodzą w szczycie w takcie 5 min (oczywiście na jednym kierunku) i jakoś nic się tam złego nie dzieje. Gdy złodzieje ukradną kable to dyżurni wprowadzają TZP i pociągi dalej jeżdżą, tyle że już powstają opóźnienia. KAŻDA możliwa sytuacja jest przewidziana i są przewidziane zasady prowadzenia ruchu nawet w wypadku całkowitej przerwy w łączności.
04-03-2012 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #20
 
Dolmio, Ale zrozum że po 5 razy to samo? To Twoim zdaniem jest normalne?Ja rozumiem 2x - do ksiąg ruchu i SEPE ale jeszcze papierzyska dla przewożnika to już przesada

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
04-03-2012 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #21
 
Widać takie są procedury. Nie znam sprawy dokładnie, ale widać ktoś postanowił tak a nie inaczej zapewne w celu zapewnienia bezpieczeństwa. W Przypadku Starzyn - Sprowy być może ktoś tych procedur zaniedbał... i efekt widać.
04-03-2012 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #22
 
Lw, Wpadnij kiedyś do Krynicy o 4 rano albo po 19:50 to pokażę Ci jakie są "genialne" procedury dla 20km/h.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
04-03-2012 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #23
 
W Szczekocinach zdaje się nastawnia jest zamknięta? To znaczy, że pociągi wyprawiały posterunki Starzyny i Sprowa?

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
04-03-2012 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #24
 
Panowie, Panowie, jeszcze raz Panowie... Widzę że robi się delikatna burza pomiędzy Dolmiem a Kryniczaninem. Jak i jedna strona tak i druga ma rację. Myślę że dobrze podsumował to Łukasz.
Dlatego by nie robić niepotrzebnych zadym temat zamykam do odwołania. Poczekajmy na dokładne ustalenia. Narazie trwa sprzątanie szlaku. Jakiekolwiek wyjaśnienia w sprawie katastrofy pojawią się najwcześniej we wtorek lub środę. Wtedy temat zostanie otwarty.

[ Dodano: 2012-03-07, 11:08 ]
Jako, że na dzień dzisiejszy większość teorii zostało obalonych i została jedna konkretna, można otworzyć temat i kontynuować dyskusję.

Tylko bardzo proszę bez kłótni.
04-03-2012 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: