Odpowiedz 
Katastrofa pod Szczekocinami
Autor Wiadomość
vorteX Offline
Użytkownik

Liczba postów: 219
Dołączył: 18-09-2010
Skąd:
Post: #1
Katastrofa pod Szczekocinami
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl/31254/Szczekociny_14_ofiar_smiertelnych_59_rannych__aktualizacja.htm">http://www.rynek-kolejowy.pl/31254/Szcz ... izacja.htm</a><!-- m -->
04-03-2012 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #2
 
niech robia dalej spolki , niech sie kłócą dalej , za tory odpowiada kto inny , za tabor kto inny !!! PO NASZYCH SZYNACH JEZDZI KOLEJ Z LAT 70 !!!! MOŻE SIE ŁUDZĘ ALE MAM NADZIEJE ŻE TA TRAGEDIA CZEGOS KOGOŚ NAUCZY !!! P.S ALE DLACZEGO DO TEGO TRZEBA POŚWIĘCAĆ 15 LUDZI !!!!
04-03-2012 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kacpergron Offline
Użytkownik

Liczba postów: 37
Dołączył: 30-11-2008
Skąd:
Post: #3
 
@Muszyniak - spokojnie. Katastrofa jest duża i zginęło wielu ludzi, ale podchodźmy do tego na spokojnie.
04-03-2012 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #4
 
@Muszyniak nie [-------] na tematy na których się [-----] znasz

Mimo wielu nerwów, zważamy na to co piszemy.
/Elektrowóz
04-03-2012 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #5
 
Dolmio nie [--------] tylko piszę a co może Ty się znasz na kolei ???? 30% szyn w Polsce jest w stanie dostatecznym reszta do wymiany NO TO LUDZIE KOCHANI !!!! ET-22 ILE MA LAT ??? Dolmio i co głupio Ci ??? Dolmio NA KOLEI SIĘ NAWET W PEWNYM SENSIE NIE TRZEBA ZNAĆ , WYSTARCZY POPATRZEĆ NA TO CO JEŹDZI I PO CZYM JEŹDZI !!! W NASZYM PKP !!!

[ Dodano: 2012-03-04, 11:15 ]
Kacpergron musi kolej w naszym kraju przejsc zmiany NIE REMOTNOWAĆ STARUCHY !!!! TYLKO KUPOWAĆ I INWESTOWAĆ W NOWY TABOR !!!!

To co wyżej, i nie pisz większość posta wielkimi literami. Będę usuwać.
/Elektrowóz
04-03-2012 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 536
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #6
 
Muszyniak, to nie jest kwestia sprzętu. Paradoksalnie, to że jechały stare maszyny, które nie wyciągają 300 km/h zmniejszyło liczbę ofiar. Póki co nie wiadomo dlaczego 2 składy znalazły się na 1 torze. Podobno któryś z maszynistów zginorował s1, ale nic jeszcze nie jest pewne...
04-03-2012 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #7
 
Exile ok zobaczymy co było przyczyną ale to trzeba wszędzie nagłaśniać co jeździ po naszych szynach !!! Jak ja wsiadłem do pociągu (żałowałem że nie miałem ze soba aparatu foto) i zobaczyłem na jednym z kursowych kibelków tabliczkę PAFAWAG 1967 to mnie zmroziło !!! i cóż z tego że wyremontowany !!! ale to złom !! To tak jakbyś jeździł po 120 km/h na godzinę jakimś 20/30 letnim samochodem !!! Ja może się łudzę ale mam nadzieje że ta tragedia kogoś czegoś nauczy !!! Tylko dlaczego potrzeba było śmierci 15 osób !!!
04-03-2012 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #8
 
No tak się składa że jestem inżynierem budownictwa kolejowego i już od ponad pół roku pracuje na torach więc coś tam liznąłem tematu. I z całym szacunkiem [----------] OD RZECZY

Dolmio, to już drugi raz. Każdy jest zdenerwowany ale to nie powód by wulgaryzować na forum. Dostajesz ostrzeżenie.
/Elektrowóz
04-03-2012 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #9
 
Muszyniak, kwestia wieku jest nieporównywalna w przypadku pojazdów drogowych a pojazdów szynowych. Tutaj nie zawiniła ani infrastruktura ani tabor. Podobno obydwa wjazdy pociągów były na sygnał zastępczy.
04-03-2012 11:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vorteX Offline
Użytkownik

Liczba postów: 219
Dołączył: 18-09-2010
Skąd:
Post: #10
 
Nie wiem jak u was ze znajomością przepisów ale gdyby obydwa składy jechały na sygnał zastepczy to do katastrofy o takich rozmiarach na pewno by nie było. Nie wiem jaka jest tam sygnalizacja ale podejrzewam że raczej SBL. W taki wypadku maszynista powinien wyjeżdżać na szlak ze szczególną ostrożnością ni przekraczając 20 km/h
04-03-2012 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #11
 
Oto polska właśnie... wydarzyła się katastrofa, wielka tragedia, a my kłócimy się o nieistotne w jej obliczu rzeczy... dajcie se siana albo kłóćcie się na priv...

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
04-03-2012 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #12
 
Nie ma tam SBL.
04-03-2012 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #13
 
Nie oceniam kto jest winny ale powiem jedno - kolej jest u nas strasznie przestarzała a urządzenia SRK w wielu miejscach pamiętają czasy Stalina. Na współczesnych systemach zabezpieczeń do takiego gó.... mogło by nie dojść. Więc budujmy dalej za publiczne pieniądze świątynie, pomniki i miliardy na religię w szkołach. Bo trzeba się modlić żeby nie było powtórki.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
04-03-2012 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #14
 
A co geniusze poradzicie w sytuacji gdy pracująca koparka uszkodzi światłowód od urządzeń SRK? Trzeba wtedy jeździć na Sz i wszystko w rękach dyżurnych ruchu. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często i nie da się ich uniknąć. Są urządzenia które wykrywają i pokazują przebieg kabli elektrycznych którymi płynie prąd, ale nie ma urządzeń które wykryją leżący w ziemi światłowód. No i wychodzi na to że super-hiper-kosmiczna technologia też ma swoje wady.

Wiek taboru i urządzeń SRK nie ma tu żadnego znaczenia, a na sytuacje awaryjne są przewidziane odpowiednie procedury, pozostaje kwestia ich przestrzegania. Przestrzegając procedur można bezpiecznie jeździć nawet i na berło, a na błędy ludzie nie pomoże nic.
04-03-2012 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #15
 
Dolmio napisał(a):Trzeba wtedy jeździć na Sz i wszystko w rękach dyżurnych ruchu. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często i nie da się ich uniknąć.

Codziennie koparka nie uszkadza. Przypomnij sobie SBL na Warszawa - Wołomin i wszystko w temacie. Dużo ponad 100000 zatrzymań pociągów po rozkazy...

Dolmio napisał(a):No i wychodzi na to że super-hiper-kosmiczna technologia też ma swoje wady.

Nic nie jest idealne ale chyba nie powiesz że lata 50 są w systemach SRK bardziej współczesne niż obecne systemy.

Dolmio napisał(a):Wiek taboru i urządzeń SRK nie ma tu żadnego znaczenia,

Ha ha ha a to dobre. Weźmy 60letnie SRK ciągle nawalające czy nie ma ono żadnego znaczenia?

Błędy ludzkie się zdarzają ale nowoczesne systemy dodają pewności pracownikowi.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
04-03-2012 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: