Odpowiedz 
Remont dworca PKP za 30 mln złotych
Autor Wiadomość
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #16
 
14 bez postojów z postojami było 16.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
16-07-2011 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #17
 
Tak jak oglądałem film Alfajeta to wydaje mi się, że między powroźnikiem, a Krynicą przydał by się dodatkowy przystanek. Sporo domów było widać.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
16-07-2011 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #18
 
To by bylo dobre w latach 70. jak ktos jeszcze pociagami do pracy dojezdzał, a teraz to sam wiesz jak to wyglada.... Zreszta w Powrozniku wymiana pasazerska jest na poziomie przystanku w Jamnicy.. Icon_rolleyes
16-07-2011 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 536
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #19
 
Linia Muszyna - Krynica nie jest problemem, w Krynicy pociąg dojeżdża w tak kiepskie miejsce, że nikt z Muszyny nie rozważa jazdy pociągiem do Krynicy.
Trzeba zejść na 50 min z Muszyny do Sącza - to jest bardzo realne (przecież odległość z Muszyny do Sącza to dokładnie 50km)
18-07-2011 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #20
 
Exile napisał(a):Trzeba zejść na 50 min z Muszyny do Sącza - to jest bardzo realne
Jest realne, planując racjonalnie wydatki. Ja wiem, że remont dworca jest potrzebny. Ale co po dworcu jak nikt nie będzie jeździł niedługo pociągami.
18-07-2011 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #21
 
Exile napisał(a):Linia Muszyna - Krynica nie jest problemem, w Krynicy pociąg dojeżdża w tak kiepskie miejsce, że nikt z Muszyny nie rozważa jazdy pociągiem do Krynicy.

Nie przesadzasz? Nie jest to miejsce idealne ale na pewno dużo lepsze niż np. Nałęczów.

Exile napisał(a):Trzeba zejść na 50 min z Muszyny do Sącza - to jest bardzo realne (przecież odległość z Muszyny do Sącza to dokładnie 50km)

Jest to realne ale nie tak łatwo jak wam się wydaje. Rozkłady lat 90 Muszyna - Nowy Sącz było 49min ale bez postoju dla "Karpat" a nie zapominajmy że na Nowy Sącz - Rytro było 100km/h Piwniczna - Żegiestów 80km/h

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
18-07-2011 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 536
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #22
 
kryniczanin napisał(a):Nie przesadzasz? Nie jest to miejsce idealne ale na pewno dużo lepsze niż np. Nałęczów.
Krynica to nieciekawie komunikacyjnie miasto - jedna główna arteria, brak oczywistego centrum (jak rynek w Muszynie). Ludzie jadący do Krynicy wysiadają z autobusów bardzo różnie - najczęściej jednak pod szpitalem, urzędem miasta czy hawaną. I nikt nie będzie szedł z dworca kolejowego pod hawanę czy szpital - co zajmuje jakieś pół godziny - gdy ma przystanek autobusowy tuż obok celu.
Turyści to oczywiście co innego.

A sytuacja na drogach aż błaga o skuteczną komunikację kolejową - Nawojowska rozkopana - normą jest ponad 5-minutowy postój na światłach, Kolejowa też wiecznie zaprana, przejazd przez Krynicę też nie należy do bezproblemowych. Jeszcze niedawno busy NS-Krynica jeździły 40-45 minut, a teraz poniżej godziny nie schodzą (przynajmniej w szczycie).

Plusem jest to, że w mediach w ogóle mówi się o perspektywicznych inwestycjach, a nie jedynie o zaoraniu dworca
18-07-2011 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #23
 
Kod:
Nowy Sącz

Stan na 30.VI.2011: Opracowanie programu inwestycyjnego wspólnie z konserwatorem.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://dworzecpolski.pl/robi-sie/zestawienie?page=2">http://dworzecpolski.pl/robi-sie/zestawienie?page=2</a><!-- m -->

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
30-08-2011 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kemi73 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 136
Dołączył: 22-10-2008
Skąd:
Post: #24
 
Widać że wybory się zbliżają Icon_smile Kogut znowu w transie :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnosci/455458,nowy-sacz-11-milionow-i-dworzec-bedzie-piekny,id,t.html?cookie=1">http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnos ... l?cookie=1</a><!-- m -->
Szkoda tylko że zapomniał dodać jak to zwędził informatory peronowe które miały trafić do Sącza a trafiły do Stróż.

Pozdrawiam Cie gorąco [you]
28-09-2011 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #25
 
Co? To miało do Sącza trafić?

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
28-09-2011 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2,218
Dołączył: 10-05-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #26
 
Dobrze by było aby i u nas zostały zamontowane w ramach remontu dworca nawet pomimo niewielkiej ilości pociągów i pasażerów !
28-09-2011 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
malizna Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 127
Dołączył: 31-01-2009
Skąd: Polna
Post: #27
 
Tak, informują tłumy podróżnych Icon_lol Ale fakt wybory idą to się i coś dzieje Icon_lol
28-09-2011 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: