Ankieta: Czy linia Piekiełko-Podłęże i modernizacja linii 104 powinna być PRIORYTETEM.
TAK
NIE
NIE WIEM
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Autor Wiadomość
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #7
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska?
Cytat:W 2010 r. ruszy gigantyczna inwestycja kolejowa, która ma płynnie połączyć Kraków z Nowym Sączem i Muszyną. Według wstępnych planów kosztem 3 mld euro zostanie wybudowana od zera ponad 40-kilometrowa linia kolejowa z podkrakowskiego Podłęża do Piekiełka, które znajduje się w połowie drogi do Nowego Sącza. Nowy odcinek ma diametralnie skrócić podróż pociągów na tej trasie.

Cytat:a ostatnia inwestycja warta ponad trzy miliardy euro ma rozpocząć się w 2010r. i zakończyć po czterech latach. Walczono o nią bardzo długo. Dziś PKP zapewnia, że batalia rozpoczęta przez ostatniego wojewodę nowosądeckiego Lucjana Tabakę jeszcze na początku lat 90. i

Never ending story.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
27-06-2013 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Linia kolejowa Podłęże – Piekiełko potrzebna na Igrzyska? - MK_Rabka - 27-06-2013 21:37

Skocz do: