Odpowiedz 
Nowak: Piekielnie drogie Podłęże - Piekiełko
Autor Wiadomość
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #6
RE: Nowak: Piekielnie drogie Podłęże - Piekiełko
Plan dla nowego połączenia do Zakopanego i Nowego Sącza
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na aktualizację studium wykonalności nowego połączenia kolejowego do Zakopanego oraz do Nowego Sącza. Dokument pozwoli na dokładne oszacowanie kosztów, korzyści i uwarunkowań technicznych związanych z planem budowy nowej linii przez Podłęże, Mszanę Dolną oraz Tymbarku.

Studium wykonalności będzie zawierało analizy społeczno – gospodarcze oraz analizy rynku transportowego dla wybranych linii w województwie małopolskim. W dokumencie zostaną uwzględnione linie prowadzące z Krakowa na wschód - między innymi część trasy z Krakowa do Rzeszowa oraz obecne połączenia do Zakopanego i Nowego Sącza. Prace studialne będą również polegały na dokładnym oszacowaniu kosztów budowy nowych torów na trasie Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna i modernizacji linii Chabówka – Nowy Sącz. Studium wykonalności, po wskazaniu modelu finansowego, w którym inwestycja będzie opłacalna, zakończy się, między innymi, złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, procedurą wyboru partnera prywatnego dla przedsięwzięcia i sporządzeniem wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych. Wykonawca zadania przygotuje dokumenty potrzebne do ogłoszenia postępowania przetargowego na przygotowanie dokumentacji projektowej potrzebnej do budowy nowego połączenia oraz świadczył będzie na rzecz Zamawiającego wsparcie eksperckie.
Studium wykonalności zostanie zaktualizowane przez konsorcjum trzech firm - Ernst & Young Corporate Finance (lider konsorcjum); WS – Atkins, Wierzbowski Eversheds. Wartość zamówienia, które według umowy zostanie wykonane w ciągu 35 miesięcy wynosi 4 835 130 zł. Prace obejmujące studium wykonalności zajmą 20 miesięcy, 15 miesięcy zajmie postępowanie na wybór partnerstwa publiczno - prywatnego dla przedsięwzięcia.

http://www.rynek-kolejowy.pl/45212/_Plan...Sacza_.htm
Rynek Kolejowy

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
16-05-2013 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowak: Piekielnie drogie Podłęże - Piekiełko - MK_Rabka - 16-05-2013 10:18

Skocz do: