Odpowiedz 
Modernizacja odcinka Kraków - Tarnów opóźnia się
Autor Wiadomość
lukboc Offline
Użytkownik

Liczba postów: 243
Dołączył: 19-07-2010
Skąd: Stary Sącz
Post: #13
 
W Polsce przy pracy pociągu PUN (pociąg do potokowej wymiany nawierzchni) od tego roku również stosuje się podobne zabezpieczenia:
- na trasie Kozłów - Starzyny (dojazd z Krakowa na CMK) zastosowano sygnalizację ostrzegawczą świetlno-dźwiękową - ograniczenie prędkości jazdy po drugim torze do 100 km/h,
- na trasie Biskupice Wlkp. - Pobiedziska k/Poznania między torami zamontowano tymczasowe barierki stalowe. Po drugim torze ruch odbywał się z Vmax=120 km/h. Nikt tylko nie pomyślał, że stara szyna może pęknąć (co się w przeszłości zdarzało) w czasie wymiany PUN może docisnąć operatora do tej barierki..... Icon_rolleyes
Na E-30 będzie wzmacniane podtorze (o przebudowie obiektów inżynierskich nie wspominając) i takie prace przeprowadzane metodą klasyczną (koparkami) wiążą się z ograniczeniem prędkości do poziomu 30 - 50 km/h :/
18-09-2011 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - kolejoman5 - 12-09-2011, 20:45
[] - Pułtuś - 12-09-2011, 21:06
[] - MK_Rabka - 12-09-2011, 21:17
[] - Pułtuś - 12-09-2011, 22:03
[] - lukboc - 13-09-2011, 07:31
[] - Dolmio - 14-09-2011, 17:52
[] - pysi - 14-09-2011, 17:59
[] - Pułtuś - 14-09-2011, 18:12
[] - MK_Rabka - 14-09-2011, 21:36
[] - Dolmio - 16-09-2011, 10:16
[] - MK_Rabka - 16-09-2011, 10:57
[] - lukboc - 18-09-2011 19:46

Skocz do: