Odpowiedz 
Małopolskie busy nie nadają się do jazdy
Autor Wiadomość
Burdzio Offline
Użytkownik

Liczba postów: 190
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #7
 
hds.147 napisał(a):
Burdzio napisał(a):Myślisz, że ktoś się tym przejmuje?
Typowo polskie myślenie. Tu nie chodzi o przejmowanie, tylko o bezpieczeństwo...
A niby o co chodziło w moim poście :/

Elektrowóz napisał(a):Dziwisz się? Jak Polski naród tak jest wychowany, że jeśli tylko nikt nie widzi, to wezmą zrzygają, zniszczą, wymalują... a w busiku masz kierowcę więc nie ma takiej dowolności.
A po co są sprzątaczki? Żeby Ludwika wynosić z zakładu? Po co są konduktorzy?

Pułtuś, władza lokalna ma pojęcie bo co roku musi organizować przetargi na przewóz młodzieży szkolnej do szkół, stąd też każda pipidówa w Polsce ma co najmniej 2 kursy dziennie. Niektóre gminy i powiaty już nawet przetargi na wszystkie linie komunikacyjne porozstrzygały - gmina Żary, gmina Oświęcim. Niektórym gminom busy są jednak na rękę bo im to taniej wychodzi niż MPK czy PKS.
Busów jest za granicą sporo, obsługują głównie wsie po 6-10 mieszkańców, ciekawie jest w UK tam poczta do zwykłych pojazdó przewożących listy domontowała siedzenia i tak powstały regularnie linie, bo listonosz zawsze o tej samej porze jest.
Nie mówiąc o wszelkich hotelo i skibusach.

PKSem: 2009 - 15535 km, 2010 - 14231 km, 2011 - ~15000 km, 2012 - ~8000 km
23-03-2011 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Burdzio - 22-03-2011, 19:04
[] - hds.147 - 22-03-2011, 19:19
[] - Exile - 23-03-2011, 07:40
[] - Elektrowóz - 23-03-2011, 10:08
[] - Pułtuś - 23-03-2011, 11:43
[] - Burdzio - 23-03-2011 14:33

Skocz do: