Odpowiedz 
Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Autor Wiadomość
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #1
Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Cytat:Andrzej Massel, wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej wystąpił do PKP PLK S.A. o odstąpienie od planowego wyłączenia z eksploatacji linii Nowy Sącz-Chabówka. Powód? 31 maja weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, w myśl którego trasa ta została włączona do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym.

Wiceminister dobre informacje przekazał w odpowiedzi na zapytanie poselskie złożone przez Andrzeja Romanka z Solidarnej Polski, a dotyczące decyzji zarządu spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odnośnie wyłączenia z eksploatacji linii Nowy Sącz-Chabówka.
- Z odpowiedzi wynika, że trasa jest uratowana! W myśl rozporządzenia Rady Ministrów z 17 kwietnia tego roku, które weszło w życie 31 maja, linia Nowy Sącz-Chabówka znajduje się w wykazie linii kolejowych o znaczeniu państwowym – informuje Andrzej Romanek, poseł Solidarnej Polski. – Jednocześnie Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wystąpiło do PKP PLK S.A. o odstąpienie od planowanego wyłączenia z eksploatacji linii Nowy Sącz-Chabówka – dodaje.
Dzisiaj (7 czerwca) nie udało nam się uzyskać informacji od kolejowej spółki, co będzie dalej z trasą Chabówka-Nowy Sącz po 15 grudnia (od tego dnia linia miała zostać zawieszona). Natomiast z informacji uzyskanych przez posła Romanka od PKP PLK wynika, że linia nadal pozostanie w eksploatacji.

- To wielki sukces subregionu sądeckiego oraz tych wszystkich, którzy wspierali ideę zachowania linii Nowy Sącz-Chabówka oraz tych, którzy popierają ideę budowy linii kolejowej Podłęże-Piekiełko – zaznacza poseł Solidarnej Polski.

Zadowolenia z uratowania trasy nie kryje Stanisław Kogut, senator RP.
- Ogromnie się cieszę, że ta linia włączona do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. Z tego należy wnioskować, że będzie budowana linia Podłęże-Piekiełko. Chcę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w obronę tej trasy – mówi senator Prawa i Sprawiedliwości ze Stróż.
- Hura! Jest to najkrótszy, możliwy w tej sytuacji komentarz. Bardzo się cieszę, że argumenty przedstawione decydentom przeciwko likwidacji tej linii zostały uwzględnione i przyczyniły się do jej zachowania – przyznaje Leszek Zegzda, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. – Sejmik przyjął rezolucję, która mówi o zachowaniu właśnie tej trasy, ale szczególny nacisk kładzie na jej rozwój, w tym przede wszystkim budowę linii Piekiełko-Podłęże. Według planów trasa ta ma biec także linią Chabówka-Nowy Sącz. I na to zadanie był położony główny nacisk – dodaje.

Broni nie składa Lokomotywa – Koalicja Kolei Galicyjskiej. Jak zaznaczają jej członkowie, oprócz zmiany planów zawieszenia linii Chabówka-Nowy Sącz, walczą także o stworzenie z tej trasy produktu turystycznego, który miałby istotny wpływ na rozwój regionu.
- To wspaniała informacja, my jednak działamy nadal. Trasa Chabówk-Nowy Sącz jest przepięknie wytyczoną trasą widokową, która swoim urokiem przyciąga miłośników kolejnictwa, studentów, filmowców i wszelkiego rodzaju turystów – zwraca uwagę Maciej Kwaśniewski, jeden z inicjatorów powołania do życia Lokomotywy. – Jeśli linia będzie zachowana trzeba podejmować inicjatywy, które z tej trasy uczynią atrakcję turystyczną, spowodują jej rozwój i wpłyną bezpośrednio na rozwój miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej Nowy Sącz-Chabówka – dodaje.

(ALF, MIGA)
Fot. (JB)

źródło: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/...bHoSvKQvYh

Tak tylko gwoli ścisłości, interpelacja została przygotowana we współpracy z naszym stowarzyszeniem, cieszy nas to tym bardziej że interwencja okazała się skuteczna Icon_smile
07-06-2013 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #2
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Podziękowania dla Was za udaną interwencję Icon_smile

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
07-06-2013 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #3
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
LINIA URATOWANA !!!!!! ALE SIE CIESZE !!!! KAMILOS , ŁUKASZ ORAZ NASZE KOCHANE STOWARZYSZENIE A TAKŻE LOKOMOTYWA - KOALICJA KOLEI GALICYJSKIEJ JESTESCIE WIELCY BRAVO !!!!!! P.S MOŻE JAKIŚ GRILL Z TEJ OKAZJI LUB BANKIET ????
07-06-2013 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #4
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Mam mieszane uczucia.

Przetrwała to cieszy, jednak czytając listę osób co świętują w mediach naprawdę mam mdłości...

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
07-06-2013 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #5
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
W końcu jakieś dobre wieści Icon_smile Gratulacje Icon_smile

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
07-06-2013 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #6
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Kryniczanin, ojców sukcesu jest wielu. Porażka ma tylko jedną matkę Icon_smile
08-06-2013 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vorteX Offline
Użytkownik

Liczba postów: 219
Dołączył: 18-09-2010
Skąd:
Post: #7
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Mnie tylko jedno chłopaki interesuje. Czemu na jakis goowniany kawałek 17 kilometrow zakopianki tzw rząd potrafi wydac 3,5 mld a linia piekielna która ma kosztować ponoc 6 jest nie do udzwigniecia nawet gdyby unia dołożyla ze 4 mld. Ma ktos jakies pomysly??
08-06-2013 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #8
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Kult blachosmrodów od 1989 słynny rząd rozpier...... energetykę i zostawiający kolej samą sobie.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
09-06-2013 05:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #9
RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji!
Zakopianką cóż, śmigają tiry na Chyżne, przez Krzeczów, Tenczyn, Skomielną Białą. Kolei im życia nie ułatwi, gdyż ponieważ kretyn zwany Ewarystem W. kazał rozebrać linię na Podczerwone. Przecież wiadomo, że w Chabówce już nikt nie będzie TIRa ładował na wagon.

Poza tym nie zapominajmy, że Zakopane to najdalej wysunięta na południe dzielnica Warszawy, więc korki na Zakopiance są potem naprawdę bardzo medialne.

Dla mnie (nawet po ucięciu minut na łącznicach w Suchej i Podgórzu (już powinny być robione do cholery!) i wyremontowaniu + naprostowaniu odcinka nadzalewowego kolej będzie wciąż 2* wolniejsza od busa :/ Z tym rozkładem to już tylko w jedną stronę jeżdżę pociągiem.

PS.
Jak myślicie linia ma potencjał drezynowy?

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
09-06-2013 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: