![]() |
|
Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! (/showthread.php?tid=4001) |
Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - Lw - 07-06-2013 15:15 Cytat:Andrzej Massel, wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej wystąpił do PKP PLK S.A. o odstąpienie od planowego wyłączenia z eksploatacji linii Nowy Sącz-Chabówka. Powód? 31 maja weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, w myśl którego trasa ta została włączona do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. źródło: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/linia-nowy-sacz-chabowka-uratowana-minister-do-pkp-odstapic-od-likwidacji,47787#.UbHoSvKQvYh Tak tylko gwoli ścisłości, interpelacja została przygotowana we współpracy z naszym stowarzyszeniem, cieszy nas to tym bardziej że interwencja okazała się skuteczna RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - MK_Rabka - 07-06-2013 18:35 Podziękowania dla Was za udaną interwencję RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - Muszyniak - 07-06-2013 19:48 LINIA URATOWANA !!!!!! ALE SIE CIESZE !!!! KAMILOS , ŁUKASZ ORAZ NASZE KOCHANE STOWARZYSZENIE A TAKŻE LOKOMOTYWA - KOALICJA KOLEI GALICYJSKIEJ JESTESCIE WIELCY BRAVO !!!!!! P.S MOŻE JAKIŚ GRILL Z TEJ OKAZJI LUB BANKIET ???? RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - Kryniczanin - 07-06-2013 19:53 Mam mieszane uczucia. Przetrwała to cieszy, jednak czytając listę osób co świętują w mediach naprawdę mam mdłości... RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - hds.147 - 07-06-2013 23:43 W końcu jakieś dobre wieści RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - Elektrowóz - 08-06-2013 09:42 Kryniczanin, ojców sukcesu jest wielu. Porażka ma tylko jedną matkę RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - vorteX - 08-06-2013 20:52 Mnie tylko jedno chłopaki interesuje. Czemu na jakis goowniany kawałek 17 kilometrow zakopianki tzw rząd potrafi wydac 3,5 mld a linia piekielna która ma kosztować ponoc 6 jest nie do udzwigniecia nawet gdyby unia dołożyla ze 4 mld. Ma ktos jakies pomysly?? RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - Kryniczanin - 09-06-2013 05:51 Kult blachosmrodów od 1989 słynny rząd rozpier...... energetykę i zostawiający kolej samą sobie. RE: Linia Nowy Sącz-Chabówka uratowana! Minister do PKP: Odstąpić od likwidacji! - MK_Rabka - 09-06-2013 09:55 Zakopianką cóż, śmigają tiry na Chyżne, przez Krzeczów, Tenczyn, Skomielną Białą. Kolei im życia nie ułatwi, gdyż ponieważ kretyn zwany Ewarystem W. kazał rozebrać linię na Podczerwone. Przecież wiadomo, że w Chabówce już nikt nie będzie TIRa ładował na wagon. Poza tym nie zapominajmy, że Zakopane to najdalej wysunięta na południe dzielnica Warszawy, więc korki na Zakopiance są potem naprawdę bardzo medialne. Dla mnie (nawet po ucięciu minut na łącznicach w Suchej i Podgórzu (już powinny być robione do cholery!) i wyremontowaniu + naprostowaniu odcinka nadzalewowego kolej będzie wciąż 2* wolniejsza od busa :/ Z tym rozkładem to już tylko w jedną stronę jeżdżę pociągiem. PS. Jak myślicie linia ma potencjał drezynowy? |