![]() |
|
Pojedziemy koleją do Tatralandii? - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Pojedziemy koleją do Tatralandii? (/showthread.php?tid=3438) Strony: 1 2 |
Pojedziemy koleją do Tatralandii? - hds.147 - 27-11-2011 21:53 Za GK: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna/476847,pojedziemy-koleja-do-tatralandii,id,t.html">http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglo ... ,id,t.html</a><!-- m --> Cytat:W Towarzystwie Miłośników Słowackiej Kolei w Starej Lubowli narodził się plan uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego Poprad - Stara Lubowla - Muszyna- Nowy Sącz - Kraków. Podobny pomysł forsują też członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół "Almanachu Muszyńskiego" w Muszynie. Teraz Słowacy lobbują za tym w swoim parlamencie i liczą, że podobne kroki podejmą ich polscy partnerzy. - Exile - 27-11-2011 22:30 Obecnie Gmina Muszyna forsuje politykę współpracy ze Starą Lubowlą i Bardejowem a brak jest JAKIEGOKOLWIEK połaczenia ze Słowacją! Zmowa biur turystycznych z Muszyny i Krynicy czy może po prostu brak pomyślunku współpracujących gmin? - Lw - 27-11-2011 22:32 Brak chęci finansowania takiego połączenia ze strony UM w Krakowie... - Pułtuś - 27-11-2011 22:36 Odkąd Ministerstwo Infrastruktury przerzucilo obowiazek finansowania regionalnych polaczen miedzynarodowych na samorządy - wiele połączeń padło (np. Bohumin). Czy to sie zmieni ? Skoro wszystko zalezy od UM, a UM nie ma pieniedzy - nie sądzę... Musieliby zwiekszyc dofinansowanie dla PR Krakow, lecz zła sytuacja ogólna wyklucza takie rozwiazanie - trzeba sie bac, by czegoś nie zabrali, bo na 'cos nowego' szans raczej nie widze :/ Cieszy prokolejowe podejscie Almanachu Muszynskiego - Burdzio - 28-11-2011 16:01 Mieliśmy już połączenie autobusowe Nowy Sącz - Liptovski Mikulas i jakiś tłumów nie woziło... - Pułtuś - 28-11-2011 21:59 Bo generalnie podejscie jest takie, ze jak jechac na Slowacje, to tylko wlasnym autem. Niestety - Dolmio - 29-11-2011 10:23 Tak z ciekawości, ile czasu zająłby przejazd Koszyce - Kraków pociągiem, a ile samochodem? - MK_Rabka - 29-11-2011 14:08 Dla EN57 Vmax=100 z 1 minutowymi postojami na każdym przystanku i bez krzyżowań odcinek Kraków - Pławiec 4:36. Dla TLK EU07 z Vmax=120 i 3 minutowymi postojami na najważniejszych stacjach w/w (Kraków Gł. - Pławiec) odcinek w 3:43. Symulacja nie obejmuje WOSów i krzyżowań. - Burdzio - 29-11-2011 14:27 Samochodem 2,5 - 3 godziny na tym odcinku. Kilka razy zdarzyło mi się jechać ze Słowakami z Bardejova do Krakowa na lotnisko PKSem z Krynicy, ale takie osoby jadące raz na jakiś czas przeciez tego pociagu nie zapełnią. - Pułtuś - 30-11-2011 18:46 Mam dobra wiadomosc: od 1 czerwca wracaja pociagi z Krakowa do slowackiej Zyliny <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl/29096/Rozklad_jazdy_pociagow_miedzynarodowych_PR.htm">http://www.rynek-kolejowy.pl/29096/Rozk ... ych_PR.htm</a><!-- m --> - Muszyniak - 30-11-2011 22:33 No ale żeby przez N.Sącz i Muszynę coś międzynarodowego jechało - Dolmio - 02-12-2011 18:01 MK_Rabka napisał(a):Dla EN57 Vmax=100 z 1 minutowymi postojami na każdym przystanku i bez krzyżowań odcinek Kraków - PławiecTakie wyliczenia to proszę sobie zostawić na lekcje matematyki w gimnazjum. Osobiście stawiam flaszkę komuś komu uda się wpisać pociąg Kraków - Plawec (lub Plawec - Kraków) w aktualny wykres ruchu na tym odcinku i uzyskać czas poniżej 7 godzin. Cytat:Samochodem 2,5 - 3 godziny na tym odcinku.I to by było tyle na ten temat. - MK_Rabka - 02-12-2011 21:12 Dolmio napisał(a):Takie wyliczenia to proszę sobie zostawić na lekcje matematyki w gimnazjum.Nie liczyłem tego żadnym wzorem, tylko na podstawie wykresu biegu pociągu. Mógłbym wstawić tam pozostałe pociągi i miałbym gotowe krzyżowania, ale z powodu bieżącego bałaganu na E30 jest to raczej niemożliwe, niemniej wydaje mi, że 7 h to czas przesadzony, skoro od nowego RJ Regio odc Krynica - Kraków pokonuje w (5:11 - 5:35) - Dolmio - 03-12-2011 16:37 No właśnie 5:35 do Krynicy, a Ty pisałeś o 4:36. Moim zdaniem zejście poniżej 7 godzin nie jest możliwe. Zresztą rozważania są i tak bez sensu, na tej trasie transport drogowy jest czasowo bezkonkurencyjny. Zamiast wymyślać kolejne połączenia do dotowania trzeba skupić się na tym aby zapewnić szybkie, konkurencyjne do transportu drogowego połączenia na głównych ciągach i sprawny transport aglomeracyjny. - Lw - 03-12-2011 22:52 Dolmio napisał(a):Zamiast wymyślać kolejne połączenia do dotowania trzeba skupić się na tym aby zapewnić szybkie, konkurencyjne do transportu drogowego połączenia na głównych ciągach i sprawny transport aglomeracyjny.Fajnie, tylko że w obecnych realiach likwidujemy rzekomo niepotrzebne połączenia nie dając nic w zamian - patrz przykład PR Kraków. |