Odpowiedz 
Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Autor Wiadomość
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1,747
Dołączył: 10-05-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #16
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Stan na koniec stycznia :
NS Gorzków - peron 2 jak wiadomo jest całkowicie ukończony oraz dojście (pochylnia) od ulicy Łącznik. Trwają prace przy budowie peronu 1 (jedna warstwa płyt jest już położona) a także prace przy parkingu (jest on między peronem 2 a ul. Łącznik). Dojście do przejścia podziemnego jeszcze nie wyłożone kostką brukową. Różne sprzęty w otoczeniu nadal się "walają" choć jest ich już mniej. Czy coś się zmieniło od dzielnicy Gorzków (ul. Magazynowa) tego na obecną chwilę nie wiem. Na ulicy Łącznik w rejonie przystanku i dojścia na peron pełno błota. Można dojść także od ul. Nawojowskiej skrecając w stronę DPS-u , droga jest wyłożona kostką , oświetlona i jest chodnik po jednej stronie.
NS Dąbrówka - peron i dojście (pochylnia + schody + oświetlenie) są już wykończone. Wiadukt również. Trwają ostatnie prace "kosmetyczne" na peronie oraz przy dojściu. Niestety nie zanosi się na dojście od Castoramy ponieważ peron został ogrodzony barierkami. Po drugiej stronie za wiaduktem jest spory parking (zapewne dla pracowników Fakro). Można dojść (dojechać) również od ul. Węgierskiej , od osiedla Wólki , także ścieżki rowerowej euro velo oraz tych nowych bloków (szklane tarasy) kierując się na ul. Podmłynie i skręcając w ul. Tłoki. Niestety ta ulica od ul. Podmłynie do rozwidlenia (stara brama prowadząca w pola) jest wąska , bez chodników , wyłożona starymi płytami i dziurawa ale oświetlona. Dalszy odcinek to polna gruntowa droga bez oświetlenia. Dopiero w rejonie parkingu jest wyłożona płytami , tym razem nowymi. Mimo fatalnego dojścia (dojazdu) do przystanku z ww. stron muszę przyznać że jest fajny "klimat" , iście wiejski.
29-01-2024 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 433
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #17
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Ktoś już korzysta? Jest jakaś wymiana pasażerska?
29-01-2024 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1,747
Dołączył: 10-05-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #18
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Wreszcie ktoś się odezwał w tym temacie , a takie obszerne informacje wpisuję... , dobrze że przynajmniej ktoś to czyta.
Exile - dobre pytanie... ! Byłem osobiście na obu przystankach ze 4 razy + za każdym razem starałem się dojść na wszystkie możliwe sposoby (co zresztą jest tu opisane) bądź też przejeżdżałem pociągiem jadąc dalej. Z tego co widziałem to 0 - 4 pasażerów na dany pociąg. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaka jest frekwencja w ogóle i czy faktycznie pracownicy Fakro korzystają. Tu na forum też trudno o jakikolwiek wpis frekwencji...
29-01-2024 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 433
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #19
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Ja regularnie czytam Twoje raporty dzienne i wpisy w innych tematach! Jestem ogromnie wdzięczny za wszelkie wieści z sądeckiej kolei!

Trudno też o frekwencję jeśli dojście tam jest wciąż tak słabo zorganizowane. Nie wiem też jak wygląda uświadomienie ludzi o istnieniu nowych przystanków.
29-01-2024 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1,747
Dołączył: 10-05-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #20
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Dzięki !
I właśnie o to chodzi , jedno i drugie. Do tej pory sporo osób nie wie że te 2 nowe przystanki kolejowe powstały i istnieją ! No i sprawa konkretnego dojścia (dojazdu) - to co jest tu opisane. Przy ulicy Magazynowej coś będzie budowane (teren jest ogrodzony) , ponadto ma ruszyć budowa osiedla Zakole Dunajca przy ulicy Tłoki. Te inwestycje (a będą w pobliżu przystanków) powinny także wymusić poprawę układu komunikacyjnego
29-01-2024 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1,747
Dołączył: 10-05-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #21
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
II tydzień lutego :
NS Dąbrówka - całość wydaje się być zakończona. Bardzo ładny przystanek oraz dojścia do niego - wszystko ma taki "klimat".
NS Gorzków - peron 1 jest już prawie skończony , pozostały prace kosmetyczno - porządkowe. Trwają prace przy parkingu oraz dojściu do przejścia podziemnego. Nadal sporo sprzętów i pracowników (dane z ul. Łącznik i peronu 2). Na obu przystankach zostały również zamontowane stojaki na rowery.
Niestety póki co ilość osób wsiadających / wysiadających do danego pociągu nie przekracza ilości palców jednej ręki [z moich obserwacji]. I póki co trudno się temu nie dziwić... (patrz posty powyżej)
06-02-2024 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1,747
Dołączył: 10-05-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #22
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Od jakiegoś czasu trwają jakieś prace w rejonie przystanku w Dąbrówce , widać z ul. Węgierskiej ("pomarańczowi panowie" , koparki , sprzęty itp.)
Przystanek NS Gorzków - ale jak do niego trafić z dzielnicy Gorzków... ? Jest to praktycznie mało wykonalne. Jedyna taka "możliwość" - od ul. Magazynowej skręcając w prawo za placem budowy (jest tam żuraw) trzeba iść wąską gruntową i nieoświetloną drogą (jest to dawna bocznica Icon_smile) która prowadzi do placu nauki jazdy , do końca i tuż przy torach skręcić w lewo a tam wąska kamienista ścieżka tuż obok ogrodzenia i tak to dochodzi się do p.o. NS Gorzków od dzielnicy Gorzków.
Sam przystanek jest zrobiony , z obu stron pochylnia i schody , przejście podziemne czynne i monitorowane. Parking jest od strony ul. Łącznik , w tym 2 miejsca dla niepełnosprawnych. Wizualnie wygląda ładnie. Kto się chce przekonać osobiście jak wygląda dojście to niech się ruszy... Icon_wink
23-03-2024 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 433
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #23
RE: Przystanek Nowy Sącz Gorzków
Dzięki za info! Czy w wyborach na prezydenta któryś z kandydatów porusza temat kolei?
24-03-2024 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: