Odpowiedz 
Pociąg Częstochowa Stradom - Nowy Sącz
Autor Wiadomość
gacek Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1,139
Pociąg Częstochowa Stradom - Nowy Sącz
Pamięta ktoś ... ?
Jest dziś 25 sierpnia - wpis "jak znalazł" !
Pociąg ten kursował tylko raz w roku , wyjeżdżał z dworca Cz. Stradom wieczorem właśnie 25 sierpnia , zabierał pielgrzymów po zakończeniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej , przyjeżdżał do NS w granicach 3 nad ranem , był nawet wpisany w rejonowy i sieciowy rozkład jazdy , kursował jeszcze na początku XXI wieku , jego rodzaj i nr to MPPEr 43511 [2002 rok]
25-08-2020 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
P@weł Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 156
RE: Pociąg Częstochowa Stradom - Nowy Sącz
Oczywiście, że pamiętamy... Miałem okazję nawet raz albo dwa razy nim jechać. O ile dobrze pamiętam, kursował nawet do roku 2007/2008. Frekwencja była ogromna, bo poza pielgrzymami jechały nim jeszcze ich rodziny, które przyjeżdżały na samo wejście pielgrzymki (swoją drogą, to tak załadowanych porannych osobowych w kierunku Krakowa jak 25. sierpnia to nie widziałem chyba nigdy). W składzie były wagony 2. klasy, prowadzony był zazwyczaj przez EP/EU07.
Co stacji początkowej: rzeczywiście, początkowo wyjeżdżał z Częstochowy Stradom, ale potem już ze stacji Częstochowa Osobowa. Nie wiem, czy przyczyną zmiany były kwestie bezpieczeństwa, ale słyszałem opowieści o tym, jak to niektóre osoby biegły na skróty od razu po Mszy Świętej przez tory, a czasem i wagony towarowe, żeby jak najszybciej zająć przedział Icon_smile
10-09-2020 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do: