Odpowiedz 
Weekend na... WEEKENDOWYM.
Autor Wiadomość
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Weekend na... WEEKENDOWYM.
W dniach 1 i 2 czerwca 2013 r. postanowiłem się wybrać na BILECIE WEEKENDOWYM, wraz kolegą Tomaszem z Nowego Sącza (początkowo plany były bardziej obszerne i miałem jechać z Kryniczaninem, jednak ze względu na bardzo pilne sprawy Adama musiałem nieco skorygować trasę ).
Plan trasy był następujący:
Stróże 4:04-Tarnów 5:22 Regio 6020 (EN57)
Tarnów 5:27 -Kraków Gł. (TLK 33102 "Józef Chełmoński" na EU07)
Kraków Gł. 8:10-Warszawa Wsch 11:17 (EIC 3104 "Sawa" na EP09)
Warszawa Wsch. 12:03- Katowice 15:12 ( EC 105 "Sobieski" na EP09)
Katowice 16:40-Warszawa Centralna 19:30 ( EC 111 "Praha" na EP09)
Warszawa Centralna (22:50)-Stróże (9:00) TLK Nosal/Poprad) na EU07

Podróż zgodnie z grafikiem rozpocząłem w Stróżach. Jazda wczesnoporanna do Tarnowa dość usypiająca, po drodze mijanka z Regio do Nowego Sącza. W Tarnowie mieliśmy tylko 5 minut na przesiadkę, na szczęście nasz Regio przyjechał punktualnie, a TLK Chełmoński już stał przy peronie. Kolejny etap podróży minął spokojnie, mieliśmy miejscówkę na bezprzedziałówke, ale usiedliśmy w przedziałówce. W Krakowie mieliśmy godzinę czasu na "Sawę", więc poszliśmy trochę pochodzić po dworcu, zobaczyć np. TLK Monciaka z Gdyni Głównej. Sawa został podstawiona już po godzinie 7:30. Muszę przyznać, że jak na Sobotę miała bardzo wysoką frekwencję, choć trzeba też przyznać, że w soboty nie kursuje Krakus, który jedzie o 6:40 z Głównego, co po części było przyczyną tak wysokiej frekwencji w Sawie. Jazda bardzo przyjemna, dużo obcokrajowców w klasie 2. Jazda do stolicy po CMK bez większych problemów. EC 110 Praha (do Pragi) jechała na Husarzu (EU44). Na odcinku Szeligi-Korytów jazda torem przeciwnym do zasadniczego. Po przybyciu do Wschodniej poszliśmy troszkę pochodzić po holu głównym. Zauważono system automatycznych kas biletowych, niemniej jednak ja wolę kupować w sieci, choć jak narazie weekendowego/podróżnika w sieci kupić nie można. O 12:03 mieliśmy odjechać EC 105 "Sobieskim" do Katowic, niemniej jednak został podstawiony z opóźnieniem 10 minut. Tuż po "Sobieskim" jedzie (planowo) TLK Karlik do Katowic, ale przez Częstochowę. Frekwencja w Sobieskim raczej niska, spokojnie siedzieliśmy sami w przedziale (klasa 2). W Katowicach jesteśmy punktualnie (ach te rezerwy na CMK). Wsiadło sporo ludzi do niego. Sam dworzec w Katowicach po dłuższej obserwacji nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak na projektach/grafice. Aczkolwiek w porównaniu do stanu poprzedniego to jest sukces. Umililiśmy sobie oczekiwanie na EC 111 Praha z Pragi do Warszawy popijając kawkę w jednym z barów. Sytuacja stawała się skomplikowana, kiedy okazało się, że TLK Skarbek z Rybnika do Białegostoku z powodu kradzieży sieci trakcyjnej na odc. Rybnik-Leszczyny jest opóźniony, najpierw 60, później 90 i 120 minut. Pasażerowie oczekujący na Skarbka zostali na podstawie adnotacji o opóźnieniu, przewiezieni Prahą. Część z tych pasażerów na dworcu pokazała, że żyjemy w buszu (tzw.patologia). Jazda Prahą do Warszawy bardzo przyjemna, z bardzo miłą i piękną Pani Konduktor Icon_mrgreen. Bardzo wzorowo oceniam jej podejście do całej sytuacji, związanej z przyjęciem pasażerów ze Skarbka. Dojechaliśmy do Warszawy opóźnieni 20 minut. Na Centralnym wysiedliśmy i czekaliśmy na naszego Nosala. Trochę pochodziliśmy wokół dworca, zjedliśmy przepyszne kanapki w jednym z sklepów gastronomicznych. Z ciekawszych wydarzeń to przyjazd Skarbka, który zmniejszył opóźnienie (nadrobił) ze 120 do uwaga 75 minut. Ostatni etap podróży to jazda TLK Nosal, bardzo pusty notabene. W Krakowie Płaszowie hańba oczywiście i 1,5 h postój. 3 razy musiałem pasażerce powtarzać godzinę odjazdu z Płaszowa, bo nie wierzyła. Wcale się jej nie dziwie. Teraz tak będą miały (od 9 czerwca) nocne TLK Karkonosze z Warszawy do Jeleniej Góry w Katowicach.
No i dotarliśmy rano wreszcie, ja wysiadłem w Stróżach a Tomek pojechał do Nowego Sącz.

Fotek brak, gdyż aparatu nie wziąłem.
05-06-2013 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Semus Offline
Administrator

Liczba postów: 46
RE: Weekend na... WEEKENDOWYM.
No proszę, tak mi się wydawało, że w Sawie widzę znajomą twarz Icon_biggrin Jechałeś może w drugim wagonie od lokomotywy? Ja dostałem miejscówkę wraz z kolegami w bez przedziałówce Icon_smile

Małolaty podróżują:
1.Krynica
2.Kraków
3.Katowice(Tychy)
4.Dzień dziecka z IC.

5.Rzeszów

Jeśli chcesz stworzyć forum, stronę, galerię zdjęć, nie wiesz jaki skrypt wybrać, pisz śmiało, chętnie pomogę o ile moje umiejętności na to pozwolą Icon_smile
05-06-2013 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Tak, wagon nr. 7.
Wagon nr.10 i 9 w Sawie kursują na zarządzenie. Pierwszym był wagon nr.8
05-06-2013 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Semus Offline
Administrator

Liczba postów: 46
Tak, tak, zgadza się Icon_smile

Małolaty podróżują:
1.Krynica
2.Kraków
3.Katowice(Tychy)
4.Dzień dziecka z IC.

5.Rzeszów

Jeśli chcesz stworzyć forum, stronę, galerię zdjęć, nie wiesz jaki skrypt wybrać, pisz śmiało, chętnie pomogę o ile moje umiejętności na to pozwolą Icon_smile
05-06-2013 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do: