Odpowiedz 
Tusk: Polska kolej punktualna jak DB
Autor Wiadomość
Janosik Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 207
Dołączył: 23-05-2008
Skąd:
Post: #1
Tusk: Polska kolej punktualna jak DB
Cytat:Tusk: Polska kolej punktualna jak DB

– Mam poczucie, że ministrowi Nowakowi i jego zastępcy od spraw kolei, ministrowi Masselowi udało się uporządkować, na razie zaledwie uporządkować, kwestie związane z rozkładem jazdy – powiedział premier Tusk po zakończonym właśnie spotkaniu z ministrem Nowakiem w ramach tzw. „przeglądu resortów”.

- Obaj poinformowali mnie o czymś, co brzmi wręcz nieprawdoposobnie: że uzyskaliśmy poprzez racjonalizację rozkładu jazdy pociągów, mimo trudnych warunków, rekordowy jak na polskie warunki poziom punktualności pociągów. Podobno jeśli chodzi o styczeń jest porównywalny z punktualnością Deutsche Bahn – stwierdził szef rządu.

- Ale sprawdźcie sami – zwrócił się do dziennikarzy Donald Tusk. - To jest od nich informacja. Ja chcę tylko wziąć udział w tym przyjemnym momencie, aby ją przekazać, ale nie biorę za nią na razie żadnej odpowiedzialności. Odpowiedzialność za nią biorą minister Nowak i minister Massel – zaznaczył.

- Ale chyba rzeczywiście mogę potwierdzić, że tych sygnałów negatywnych, także za pośrednictwem mediów, jeśli chodzi o pracę kolei w tych trudnych dniach ze względu na zimno i śnieg, jest wyraźniej mniej niż rok temu. Co nie znaczy, że jest idealnie, bo jest bardzo daleko do ideału. Ale na pewno jest wyraźnie spokojniej na kolei – podkreślił premier.

Dodał, że rozmowa z ministrem Nowakiem dotyczyła także inwestycji. W opinii szefa rządu wszystko na to wskazuje, że bardzo ważne z punktu widzenia Euro 2012 połączenie kolejowe między lotniskiem w Warszawie a Warszawą Zachodnią powstanie do czasu rozpoczęcia turnieju. - Rzeczywiście jest tam jest bardzo mocna presja ze strony resortu, aby w ciągu kilku tygodni zakończyć proces odbiorów – powiedział Donald Tusk.

żródło - Rynek Kolejowy
[url]http://www.rynek-kolejowy.pl/31166/Tusk_Polska_kolej_punktualna_jak_DB.htm[url]

Teraz wiadomo po co w rozkładzie są tak ogromne luzy i pociąg odrabiają na bardzo krótkich dystansach po kilkadziesiąt minut. Nasz premierek musiał się pochwalić jakimś sukcesem Icon_evil Nie ważne, że pociąg jedzie o 50% wolniej - ważne, że punktualnie.

Natychmiastowo informacja o tym ogromnym "sukcesie" pojawiła się na największych internetowych serwisach informacyjnych, a znając życie także w tvn24 nie mówią od kilku godzin o niczym innym.
28-02-2012 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,740
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #2
 
Cóż, polityka wewnętrzna obecnego rządu Tuska opiera się głównie o promowanie własnego dobrego wizerunku w "zaprzyjaźnionych" mediach...
28-02-2012 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #3
 
Janosik napisał(a):a znając życie także w tvn24 nie mówią od kilku godzin o niczym innym.

Eeeetam, gdzie by w WSI 24 mówili o jakiejś tam kolei. Teraz najważniejsze jest oczywiscie, czy zdążą z autostradami na EURO (mimo ze kibice przyjezdzajacy samochodami na mistrzostwa stanowic beda mniejszosc). A Tusk trraktuje kolej jako źródło ewentualnego spadku poparcia, stad wymowne są jego słowa, ze po prostu na kolei chce miec spokoj i tyle. Po prostu ma nie być wpadek i do tego potrzebny jest Massel i Nowak, a reszta go nie obchodzi.
28-02-2012 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: