Odpowiedz 
Czy to juz koniec?
Autor Wiadomość
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #1
Czy to juz koniec?
Pasażerowie zdecydują, które pociągi przestaną jeździć po Małopolsce od 2013 roku. Nie głosowaniem, ale frekwencją na poszczególnych trasach - stwierdza "Dziennik Polski".

- Jeżeli na jakiejś trasie nie będzie co najmniej 25 procent zwrotu kosztów ze sprzedaży biletów, przestaniemy dofinansowywać takie pociągi - mówi marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.

W przyszłym roku samorząd będzie dotował kolejowe przewozy pasażerskie na dotychczasowych zasadach. - Utrzymamy wszystkie obecne połączenia kolejowe, zamierzamy przeznaczyć na ten cel ponad 80 mln zł - wylicza Sowa.

Jak zaznacza Sowa, to jednak ostatni rok, w którym województwo będzie finansować kursy przynoszące największe straty.

- Nie będzie żadnej taryfy ulgowej, skoro pasażerowie nie będą chcieli jeździć takimi pociągami, w tych rejonach pozostaną tylko busy - zapowiada.

Na razie władze województwa nie wskazują, którym połączeniom grozi likwidacja.

10 lat temu dofinansowanie kolejowych przewozów pasażerskich przejęli na siebie marszałkowie. Okazało się, że na niektórych trasach lub połączeniach sprzedaż biletów nie zwraca nawet 10 proc. kosztów uruchomienia.


Źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/news/znikna-najmniej-popularne-pociagi,1715563">http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... gi,1715563</a><!-- m -->

Pozostawiam to bez komentarza, poniewaz najpierw musze ochłonąć - Panowie, czas zwijać pociagi z Kryniczanki...
02-11-2011 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #2
 
Wybornie!

Jak ktoś napisał na infokolej - mamy powrót do średniowiecza.

Liczy się tylko Kraków, a prowincja ma pecha i musi jeździć busami. Jak nie, to niech kupuje autko i płaci haracz kompaniom paliwowym i motoryzacyjnym.

Dzicz, wstyd, dno, wodorosty i brak słów. Oby to nie weszło w życie.
02-11-2011 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #3
Re: Czy to juz koniec?
Pułtuś napisał(a):Na razie władze województwa nie wskazują, którym połączeniom grozi likwidacja..
Można się tylko domyślać...
Czy dla małopolskich samorządowców KOLEJ cokolwiek znaczy?
Ciekawe, co na to związki zawodowe...
02-11-2011 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #4
 
Ładnie było ale czas zwijać zabawki.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
03-11-2011 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #5
 
Pułtuś, dajemy to do prasy?
03-11-2011 17:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #6
 
Można by zainspirować artykuł , że najpierw daje sie beznadziejna oferte przewozową, a potem likwiduje sie polaczenia - bo ludzie nie jezdza. To jak kurde maja jezdzic, skoro rozkład jest do bani :x


Tyle ze takim artykulem tylko pogorszymy atmosfere wokół kolei w Malopolsce... czyz nie?
03-11-2011 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dróżnik_PLK Offline
Użytkownik

Liczba postów: 79
Dołączył: 02-10-2008
Skąd: Nowy Sącz/Kasina Wielka
Post: #7
 
To już padlina. To ma tak być jak na Linii Kraków-Chabówka-Zakopane, a wcześniej Nowy Sącz-Limanowa-Chabówka. Zamknięcie 17.00-6.00 i tyle. Jedynie pójdą na rozkazy towarowe, a i tak jak mi tata mówił spadły przewozy towarowe na południe.

Galeria zdjęć
<!-- m -->http://picasaweb.google.com/droznik.plk<!-- m -->
04-11-2011 06:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasek
Unregistered

 
Post: #8
 
Pułtuś napisał(a):Można by zainspirować artykuł
Ja mam już tytuł: "Pociągi osobowe do Krynicy nie majom sensu ekonomicznego" albo "Nikomu niepotrzebne pociągi"...
Pułtuś napisał(a):Tyle ze takim artykulem tylko pogorszymy atmosfere wokół kolei w Malopolsce... czyz nie?
Gorzej być nie może... a kolej w Małopolsce w cudownej Galicji to tylko Kraków, Solniczka i Balice reszta kogo to obchodzi. Nie od dziś tak jest. Pierdzistołki z województwa małopolskiego postawili już dawno na komunikacje typu szwagiermabusa, transfleja i inne wieśniackie dostawczaki. Kolej niszczona była od 2000 roku no i w końcu się udało.
04-11-2011 09:17
Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #9
 
Buslandia!

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
04-11-2011 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: