Odpowiedz 
Więcej kolejowych imprez turystycznych?
Autor Wiadomość
Marcin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1
Dołączył: 05-06-2011
Skąd:
Post: #1
Więcej kolejowych imprez turystycznych?
Witam wszystkich serdecznie!
Często zastanawiam się dlaczego Polska kolej funkcjonuje tak fatalnie i przyczyna wg mnie jest jedna - złe zarządzanie. Cała reszta jest pochodną.
Ale meczy mnie to, że tak wielkie możliwości jakie ma kolej są tak bardzo w Polsce marnowane.
Nie mam na to zbyt wielkiego wpływu, ale kiedy zobaczyłem info o tym co robi Stowarzyszenia Miłośników Kolei pt. koleją na majówkę dotarło do mnie, że wszyscy możemy coś zrobić.
To działanie pokazało, że można stworzyć świetna imprezę, a nawet produkt turystyczny dla naszego regionu a przy tym ożywić "zdewastowaną" i "wymarłą" kolej.
Już zacząłem oczyma wyobraźni Icon_wink widzieć rzesze turystów podróżujących pociągami po naszym regionie, poszedłem nawet dalej Icon_smile zobaczyłem szereg tanich połączeń międzynarodowych na południe Europy, Słowacja, Węgry, koleją na Adriatyk ....
Rozmarzyłem się, ale czy to jest tak bardzo nierealne?

Stworzenie szeregu imprez turystycznych w naszym regionie to b.dobry początek, mamy przepiękna trasę dolina Popradu do Krynicy, gdzie również takie przejazdy turystyczne mają sens, można organizować i planować wiele więcej.
Chętnie przystąpił bym do zespołu ludzi którym się chciało i również poświęcił trochę czasu i energii na realizację kolejnych imprez.
Podejrzewam, że takich cichych wielbicieli kolei jest bardzo wielu, każdemu powinno zależeć na ożywieniu tego wyjątkowego środka transportu.
Wraz z ożywieniem ruchu kolejowego odżyje cała zdewastowana infrastruktura kolejowa.
Ale to tylko początek korzyści jakie z tego płyną dla regionu i mieszkańców.

MR
05-06-2011 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,740
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #2
 
Witamy! Bardzo się cieszę, że tematyka poruszona przez nas i naszą imprezę zatacza coraz większe kręgi. Jak sami widzimy, w turystyce kolejowej tkwi ogromny potencjał, czego dobrym przykładem jest nasza zeszłotygodniowa impreza - bilety wyprzedano w kasach w ciągu 3 dni! Niektóre samorządy zaczynają dostrzegać ten potencjał jak chociażby - Wielkopolska i projekt "Kolej z dawnych lat atrakcją Wielkopolski" czy Kujawsko-Pomorskie i tworzona trasa turystyczna Toruń - Golub Dobrzyń. U nas może być podobnie! Jest zainteresowanie, są możliwości, jest szeroko pojęte wsparcie do pozyskania, a co najważniejsze jesteśmy my i są nasze pomysły. Zatem będziemy działać Icon_smile
Marcin napisał(a):Chętnie przystąpił bym do zespołu ludzi którym się chciało i również poświęcił trochę czasu i energii na realizację kolejnych imprez.
Zapraszamy już w najbliższą sobotę na godzinę 10:00 do naszej izby - będzie spotkanie poświęcone kwestii organizacji przejazdów retro. Icon_smile
05-06-2011 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #3
 
Lw napisał(a):Zapraszamy już w najbliższą sobotę na godzinę 10:00 do naszej izby - będzie spotkanie poświęcone kwestii organizacji przejazdów retro. Icon_smile
Żałuję, że nie mogę być wtedy ze względu wesela na którym robię zdjęcia.

Poza tym, fajnie by było gdyby przyszło więcej niż zwykle osób. Bo temat jest szeroki i dosyć poważny. Bo jak narazie to na naszych barkach spoczywa zaspokojenie potrzeb osób pragnących takiego rodzaju atrakcji jak pociąg retro.
05-06-2011 13:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: