Odpowiedz 
Ty2 dla AGH Kraków 22.05.2009
Autor Wiadomość
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #1
Ty2 dla AGH Kraków 22.05.2009
Witam, jak pewnie wiecie studenci AGH postanowili nawiązując do hasła "AGH lokomotywą przemysłu" postawić sobie na terenie uczelni parowóz. PKP Cargo przekazało na ten cel Ty2, który jakiś czas temu został sprowadzony do Krakowa i poddany renowacji. Dziś w godzinach nocnych odbędzie się transport parowozu z Łobzowa na miejsce docelowego postoju. Jako, że do przystanku Kraków - Łobzów mam niedaleko oczywiście nie mogłem przegapić takiej okazji i wybrałem się zrobić kilka pamiątkowych fotek:
[Obrazek: 4ujbyp.jpg]
[Obrazek: if945x.jpg]
Niestety na parowozie brak tabliczek z oznaczeniami i napisów eksploatacyjnych, a przy wstawianiu parowozu na dawno nie używany tor przy starej rampie w Łobzowie krzaki rosnące przy torach nieco porysowały nowy lśniący lakier:
[Obrazek: 2lx8d29.jpg]
Tender parowozu był już załadowany na specjalną lawetę:
[Obrazek: vh5nrp.jpg]
A na Ty czekała nieco większa:
[Obrazek: hsl4es.jpg]
Na terenie AGH razem z Ty2 będzie też ustawiony wagon kryty:
[Obrazek: 2n7l2zr.jpg]

Przy okazji można było spotkać kierownictwo PKP Cargo robiące sobie pamiątkowe zdjęcia Icon_smile
[Obrazek: 25p1jlt.jpg]

Na zakończenie wypada wyrazić słowa uznania dla studentów AGH za uratowanie poczciwego Ty od pocięcia na żyletki, oby więcej takich akcji ze strony różnych instytucji i organizacji.
22-05-2009 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #2
 
Super że dajesz takie info dopiero teraz...

/Janosik

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
22-05-2009 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #3
 
O tym że stoi na Łobzowie dowiedziałem się dziś po południu wchodząc na PMK, wcześniej wiedziałem tylko, że w nocy na być transportowany przez Kraków.
22-05-2009 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ŻAQ Offline
Użytkownik

Liczba postów: 226
Dołączył: 22-05-2009
Skąd:
Post: #4
 
Stoi cały czas na Czarnowiejskiej w zatoce na przystanku. Jak jechałem dziś na pl. Matejki do pracy mijałem to cacko. Ponoć w nocy mają to stawiać na tory przy budynku AGH.
23-05-2009 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: