Odpowiedz 
Wypad do Sanoka ;>
Autor Wiadomość
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #1
Wypad do Sanoka ;>
Wypad do Sanoka.

Ostatnio dość często zdarza mi się tam być Icon_wink
Po raz kolejny [ i nie ostatni Icon_wink ] postanowiłem przejechać się do Sanoka Icon_smile2
Jak zawsze podróż ta rozpoczęła się w pociągu 66120 prowadzonego przez EN71-021.
[Obrazek: huosae.jpg]

Po kilkudziesięciu minutach i mijance z bruttem do NS wysiadłem na stacji w Stróżach gdzie stała luźna ET21-539, skład osob 723 do Biecza [ EN57-1304 ] oraz ET21-272 i ET21-658.
Biecz odjechał z kilku minutowym opóźnieniem, lecz ja postanowiłem czekać na skład Regli i całą pozostałą drogę odbyć właśnie nimi Icon_smile
[Obrazek: 2cn8904.jpg]
[Obrazek: 33n9nvd.jpg]
[Obrazek: 2h2gwua.jpg]

W międzyczasie w str. Jasła odjechała stojąca luzem 539 a po 10 minutach pod semafor wjazdowy wjechały Regle prowadzone przez EU07-385. Kilku minutowy postój i skład leniwie wtoczył się w perony stacji Stróże. Na tył Regli wkrótce najechała ET21-622 stojąca od dłuższego czasu na żeberku. Ta właśnie maszyna prowadziła dziś Zagórzańską cześć Regli.
[Obrazek: v5x3ed.jpg]
[Obrazek: 27zyq9d.jpg]

Sprawdzanie biletów w mojej części pociągu zaczęło się... już podczas postoju w Stróżach !
Na chwilę przed odjazdem przez Stróże jeszcze przemanewrował skład sieciowy z SM42 na czole... a raczej popychu Icon_wink
Odcinek pomiędzy Stróżami a Jasłem spędziłem głównie na bieganiu od okna do okna i wypatrywaniu ciekawych miejscówek Icon_wink tym razem już nie było takiego ścisku jak poprzednimi razami... koniec wakacji.
[Obrazek: 15hea9z.jpg]

W Gorlicach Zagórzanach wyprzedziliśmy już wcześniej wspominaną ET21-539 jadącą do Jasła.
[Obrazek: 2r6o947.jpg]

Kolejne urozmaicenie nastąpiło w Bieczu... ET41-154 z długim składem towarowym... zatrzymana niemal na granicy ukresu. Skład był tak długi ze mimo tego i tak nie mieścił się na stacji.
[Obrazek: 2nis57b.jpg]

Oprócz towarówki na stacji stała już EN57-1304 która skończyła już swój bieg.
Krótki postój i odjazd. Tuż przez Jasłem minęliśmy bazę Lotosu gdzie tradycyjnie stała SM42 obsługująca manewry. Dodatkowo na hali odpoczywała 060DA-1079.
Jasło przywitało nas zniecierpliwioną SP32-204 mająca przejąć skład od kanta... który zaraz po odczepieniu pomknął w stronę Jasła Towarowego – no cóż i kolejarzom udzielają się emocje związane z kwalifikacjami Formuły1 Icon_razz
[Obrazek: 9i5lyp.jpg]
[Obrazek: ftn601.jpg]

Dworzec w Jaśle opuściliśmy 2 minuty przed czasem... co jest tu normalne Icon_wink
Dalsza część podróży znowu upłynęła na bieganiu od okna do okna Icon_wink
[Obrazek: 20iw5jc.jpg]

Ech... ta linia ma swój klimat... w wielu miejscach przypomina nasza poczciwą Chabowiankę...
Około 9.45 minęliśmy kolejną nafto bazę, na której stała SM42-2163.
[Obrazek: 27yo9e0.jpg]

Po drodze jeszcze minęliśmy SA109-010 jadącego jako osob. 7026 z Zagórza do Jasła.
[Obrazek: p3zp4.jpg]

W końcu dojechaliśmy do Sanoka... 3 minuty przed czasem Icon_biggrin
I tu chwilowo skończyła się moja kolejowa cześć wyprawy... a ja oddałem się innym... lepszym niż kolej przyjemnościom z kimś... ;*
[Obrazek: 5oz0hl.jpg]

4 niemiłosiernie szybko mijające Icon_sad godziny później ponownie zawitałem na stację w Sanoku gdzie wjechał właśnie skład pociągu do Hirova z SU42-521 na czole.
[Obrazek: 2vipimu.jpg]
[Obrazek: 2v153wx.jpg]

15.16 odjazd z Sanoka... i wątpliwa przyjemność jazdy w jednym wagonie z jakimiś satanistyczno - podobnymi oszołomami... jakie to szczęście ze znalazłem wolne miejsce w przedziale z normalnymi ludźmi.
Po drodze mijanka z osobówką do Zagórza, która omal nie rozjechała kilku ww. kretynów lezących jak barany po torach... w sumie to szkoda... może by ich czegoś nauczyło Icon_smile2
[Obrazek: viiuk0.jpg]

Kolejna mijanka w Krośnie i kolejny skład jakże podobny do tych, które nie tak dawno jeszcze kursowały u nas Icon_wink prowadzony przez SU42-531.
[Obrazek: 14m4dgw.jpg]

Jasło przywitało nas deszczem... a na głowicy od str. Stróż oczekiwała już znajoma ET21-622.
[Obrazek: 2h6ua0h.jpg]

Szybka podmiana odkurzacza na kanta i wjazd osobówki z Rzeszowa... prowadzonej przez SU42-533.
[Obrazek: nei15c.jpg]

Próba hamulców a w między czasie przez stację przeleciał skład lotosu od str. Stróż prowadzony przez Lotosowską 060DA.
[Obrazek: mk9it2.jpg]

Odjazd... przelot koło bazy Lotosu i ta sama SM42 oczekująca obsługi oraz... już inna 060DA na hali.
W Bieczu... stoi EN57-1304... oczekująca na zatrudnienia do kolejnego pociągu na Stróże.
[Obrazek: d87fc.jpg]

W Stróżach aura już nie rozpieszczała... migawka nie pozwalała na zbyt wiele... Moja część Regli wjechała tuż przed częścią z Krynicy.
[Obrazek: wthctw.jpg]

Rozpoczęły się manewry a w międzyczasie w perony wjechał już mój Dunajec zestawiony z EN57-1075 i ED72-014... do którego wsiadłem Icon_wink
[Obrazek: 21kb5ms.jpg]

Na wyjeździe minęliśmy jeszcze ET41-015 z bruttem na Sącz i prowadzącą manewry SM42. Tuż przed Sączem jeszcze zostaliśmy zatrzymani na chwile pod semaforami i finalnie dojechaliśmy równo czasie... 19.34... „Pociąg skończył bieg”.


PS: Pozdrowienia dla mojego Kwiatuszka, dzięki któremu po raz kolejny mogłem odbyć ta podróż Icon_wink

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
25-08-2008 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,740
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #2
 
hds.147 napisał(a):Po drodze jeszcze minęliśmy SA109-010 jadącego jako osob. 7026 z Zagórza do Jasła.

To to "coś" jeszcze jeździ? :shock:

A sama linia podkarpacka fajna, polecam się przejechać tym którzy jeszcze nie mieli okazji Icon_wink
25-08-2008 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #3
Re: Wypad do Sanoka ;>
hds.147 napisał(a):W
[Dworzec w Jaśle opuściliśmy 2 minuty przed czasem... co jest tu normalne Icon_wink

Zastanawiam się, jak to możliwe.Icon_wink
25-08-2008 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasek
Unregistered

 
Post: #4
Re: Wypad do Sanoka ;>
hds.147 napisał(a):Wypad do Sanoka.

O super! Wlasnie w weekend bede robic identyczna trase. Twoja relacja jest bardzo pomocna Icon_mrgreen

hds.147 napisał(a):Na tył Regli wkrótce najechała ET21-622 stojąca od dłuższego czasu na żeberku.

Znowu 622... moze w ostatni weekend wakacji bedzie cos innego.

hds.147 napisał(a):tym razem już nie było takiego ścisku jak poprzednimi razami... koniec wakacji.

Ano wlasnie! Znajda sie jakies wolne miejsca ? Zreszta w jedynce nie powinno byc problemu ?

hds.147 napisał(a):W Gorlicach Zagórzanach wyprzedziliśmy już wcześniej wspominaną ET21-539 jadącą do Jasła.

Ona jechala do Zagorzan tylko - jest to lok na popych tego brutta co widziales w Bieczu.

hds.147 napisał(a):4 niemiłosiernie szybko mijające Icon_sad godziny później ponownie zawitałem na stację w Sanoku

Bez nocowania ?? Icon_mrgreen

Pozdro!
26-08-2008 11:11
Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #5
Re: Wypad do Sanoka ;>
kolejoman5 napisał(a):Zastanawiam się, jak to możliwe.Icon_wink
Może dlatego ze w Jaśle jest zmiana loka i kilkunastominutowy postój Icon_wink

jasek napisał(a):O super! Wlasnie w weekend bede robic identyczna trase. Twoja relacja jest bardzo pomocna Icon_mrgreen
Ja znowu się tam wybieram Icon_wink to może wybierzemy się razem...

jasek napisał(a):Ano wlasnie! Znajda sie jakies wolne miejsca ? Zreszta w jedynce nie powinno byc problemu ?
... o ile nie pojedziesz 1 klasą Icon_wink w jedynkach zawsze są wolne miejsca Icon_wink a teraz wdwójkach tez jestmnustwo... z powrotem jest trochę gorzej ale da sie jechać

jasek napisał(a):Znowu 622... moze w ostatni weekend wakacji bedzie cos innego.
Ja dwa razy widziałem jeszcze 539

jasek napisał(a):Ona jechala do Zagorzan tylko - jest to lok na popych tego brutta co widziales w Bieczu.
Takie długie to brutto było ze faktycznie możliwe Icon_wink

jasek napisał(a):Bez nocowania ?? Icon_mrgreen
No właśnie bez Icon_sad ale bede składał reklamacje Icon_smile2

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
26-08-2008 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pkpic Offline
Użytkownik

Liczba postów: 527
Dołączył: 20-05-2008
Skąd:
Post: #6
Re: Wypad do Sanoka ;>
kolejoman5 napisał(a):
hds.147 napisał(a):W
[Dworzec w Jaśle opuściliśmy 2 minuty przed czasem... co jest tu normalne ;)

Zastanawiam się, jak to możliwe.;)

Dyżurny Ruchu powinien zostać ukarany, gdyż instrukcja IR-1 mówi wyraźnie tu cytat:
IR-1 par. 50 pkt. 1 podpkt. 2 napisał(a):Pociąg pasażerski nie może odjechać ze stacji lub przystanu osobowego wcześniej niż jest to wskazane w rozkładzie jazdy
26-08-2008 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasek
Unregistered

 
Post: #7
Re: Wypad do Sanoka ;>
pkpic napisał(a):
IR-1 par. 50 pkt. 1 podpkt. 2 napisał(a):Pociąg pasażerski nie może odjechać ze stacji lub przystanu osobowego wcześniej niż jest to wskazane w rozkładzie jazdy

Oj tam, Jarkowi zle chodzi zegarek. Pociag to nie bus zeby odjezdzal wszesnie Icon_mrgreen

hds.147 napisał(a):o ile nie pojedziesz 1 klasą w jedynkach zawsze są wolne miejsca

O ile w ogole pojade... jak co, to zobaczymy sie w Strozach (bede sie przesiadal z 33201 na 33503).

Pozdro!
27-08-2008 09:41
Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #8
Re: Wypad do Sanoka ;>
pkpic napisał(a):Dyżurny Ruchu powinien zostać ukarany
Cytat:Oj tam ukarany... mozena zegarku miał juz godzinę odjazdu... a jeśli już ukarany to kierpoć ze podął odjazd przed właściwym czasem Icon_wink ale okilka minut to chyba nikt się niebędzie rzycał Icon_wink

jasek napisał(a):O ile w ogole pojade... jak co, to zobaczymy sie w Strozach (bede sie przesiadal z 33201 na 33503).Pozdro!

Ok. ja bede jechał takim planem jak ostatnio... no moze pojade wcześniej Bieczem i w Zagórzanach będe łapał wjeżdżające Regla Icon_wink
Ale to jeszcze sie zgadamy Icon_wink

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
27-08-2008 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasek
Unregistered

 
Post: #9
Re: Wypad do Sanoka ;>
hds.147 napisał(a):no moze pojade wcześniej Bieczem i w Zagórzanach będe łapał wjeżdżające Regla Icon_wink

No ja wlasnie tez zastanawiam sie czy tez nie jechac tym Bieczem i wysiasc na przyklad w takiej Szalovej i tam gdzies nie popelnic jakis fotek tego Regloka i brutta z Jasla. Pozniej cofnac sie do Stroz i podzialac cos na naszej linii.

Pozdro!
28-08-2008 10:08
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: