Odpowiedz 
Tarnów-Tomaszów Mazowiecki-Piotrków Trybunalski-Tarnów
Autor Wiadomość
pkpic Offline
Użytkownik

Liczba postów: 527
Tarnów-Tomaszów Mazowiecki-Piotrków Trybunalski-Tarnów
Wycieczkę odbyłem podzieloną na dwa dni. 22.V (tj. czwartek) przejechałem odcinek Tarnów - Tomaszów Mazowiecki, a 24.V (tj. sobota) zaliczyłem odcinek Piotrków Trybunalski - Tarnów. Celem wycieczki było zaliczenie 2 rzeczy. Po pierwsze to przejazd jednym z ostatnich pociągów prowadzonych SP42, a po drugie to zaliczenie odcinka Skarżysko Kamienna - Tomaszów Mazowiecki.

Dzień I (22.V)
Pierwszy odcinek z Tarnowa do Krakowa podróżowałem pociągiem R-38104 "Galicja". Pociąg przyjechał punktualnie, skład jak na Galicję normalny, nie zbyt pełny (po 2-3 osoby w przedziale), miły konduktor, ogólnie wporządku;]
Do Krakowa wtaczamy się w miarę punktualnie (2 minuty poślizgu). Wysiadam, i odrazu pędzę na peron V z myślą, że 31106 "Kinga" do Białegostoku będzie już podstawiony. Jednak jak to mówią "nadzieja matką głupich". "Kingę" podstawiono 5 min przed odjazdem. Standart składu kiepskawy, ale ujdzie w tłumie. Zwłaszcza, że pociąg był prowadzony EU07-005 która miała nie dawno wykonaną rewizję. Z racji tego, że na odcinku Kraków - Kozłów zatrzymuję się na kilku przystankach więcej niż normalnie, więc zapełnienie było większe. Odjazd jak na Kraków przystało - punktualny. Jazda do Kielc znośna, ale przez te remonty w Kielcach +10, a w Skarżysku już +15. Wysiadam, i szybko idę na kładkę nad toram, gdyż zaraz ma przyjechać 62102 "Bolko" rel. Wrocław Gł. - Lublin Gł. prowadzony lubelska 07-1025. Co ciekawe na każdej kabinie, na środkowej szybie czołowej naklejony był herb Wrocławia. Chwię później w przeciwnym kierunku przyjeżdża 53101 "Warmia" relacji Olsztyn/Grudziądz - Kraków Gł. prowadzony krakowską EU07. Osobowy z/do Radomia obsługiwane pojedynczą jednostką ale w malowaniu PR. Tuż po 14 wtoczył się opóźniony jelonek relacji Kielce - Ostrowiec Świętokrzyski. Przy peronie 1a stał już SP42-007 z dwiema bonanzami na haku. Odjazd punktualny co do minuty. Trasa bardzo przyjemna i klimatyczna, Jak na Boże Ciało, to w pociągu było trochę osób (około 40 osób). W Końskiem dłuższy postój. W Opocznie mijanka z 12141 rel. Łódź Fabr. - Skarżysko Kam. Skład dosyć nabity. Z mojego pociągu wysiadło 90% pasażerów, oraz zmieniła się obsada zarówno lokomotywy jak i konduktorska. Do Tomaszowa przyjeżdżamy punktualnie.

Dzień II (24.V)
Podróż zaczynam z Piotrkowa Trybunalskiego, do którego dostałem się PKSem. Na początek do Częstochowy dojadę 14114 "Narew" rel. B-stok - Bielsko Biała. Standard pobiągu bardzo wysoki, napełnienie jak na sobote przyzwoite. Całą trasę PT-Cz-wa jechaliśmy na zmianę torem zasadniczym i przeciwnym do zasadniczego. W Częstochowie godzina przerwy, jednak mój żołądek potrzebował pomocy, więc całą godzinę spędziłem w dworcowym barze. Dokładnie o 13:30 (czyli 7 min po czasie) wtacza się powoli 73103 "Cegielski" z Poznania do Przemyśla. Skład długi, ale dosyć pełny. Podróż do Tarnowa minęła spokojnie, nic ciekawego na trasie się nie wydarzyło.

Filmik z przejazdu SP42-007
16-06-2008 18:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do: