Odpowiedz 
Czyżby koniec Przewozów Regionalnych....
Autor Wiadomość
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #16
 
Zarządy spółek PKP Przewozy Regionalne spółka z o.o. i PKP Intercity S.A. poinformowały, że 26 listopada br. zawarta została ugoda, na mocy której strony ustaliły warunki polubownego zakończenia toczących się pomiędzy nimi sporów sądowych oraz zasady rozliczeń wzajemnych zobowiązań handlowych.

Zgodnie z jej postanowieniami PKP Przewozy Regionalne zobowiązują się do terminowego regulowania zobowiązań objętych ugodą zgodnie z ustalonym harmonogramem, natomiast PKP Intercity do wycofania wszelkich pozwów i wniosków o wszczęcie postępowań komorniczych. Obie spółki stoją na stanowisku, iż zawarta ugoda stanowi istotny krok w kierunku unormowania ich współpracy, o czym mogła świadczyć atmosfera, w jakiej doszło do jej podpisania.

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl">www.rynek-kolejowy.pl</a><!-- w -->
27-11-2009 19:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michasio115 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1
Dołączył: 17-08-2011
Skąd:
Post: #17
Re: Czyżby koniec Przewozów Regionalnych....
pkpic napisał(a):
Cytat:Komornik w Przewozach Regionalnych

Komornik, działając na zlecenie wierzyciela - PKP Intercity - zablokował dziś konta spółki PKP Przewozy Regionalne. Zadłużenie samorządowych Przewozów Regionalnych względem PKP Intercity narastało od wiosny 2009 r. Dziś suma przeterminowanych zobowiązań samorządowego przewoźnika to ponad 100 mln złotych.

Zarząd Intercity wielokrotnie występował z propozycją polubownego załatwienia sprawy, niestety bez rezultatu. PKP Intercity skierowało sprawę do sądu i wygrało

Zadłużenie PKP Przewozy Regionalne względem PKP Intercity jest przede wszystkim wynikiem nie wywiązywania się samorządowego przewoźnika z umowy o wzajemnym świadczeniu usług sprzedaży biletów. Dzięki tej umowie podróżni mogą w kasie Przewozów Regionalnych kupić bilet na pociąg PKP Intercity i odwrotnie. To wygodne dla pasażerów rozwiązanie stało się jednak przyczyną sporu pomiędzy przewoźnikami. Problem w tym, że Przewozy Regionalne sprzedawały w swoich kasach bilety na pociągi Intercity, ale nie odprowadzały spółce Intercity należności. Taki stan rzeczy utrzymywał się od wiosny 2009 r. Próby polubownego rozwiązania sprawy nie przyniosły żadnych efektów, dlatego PKP Intercity w dniu 18 września br. złożyło pozew do sądu. Siedem dni później Sąd Okręgowy dla Warszawy - Pragi, X Wydział gospodarczy, uznał roszczenia PKP Intercity i wydał nakaz zobowiązujący PKP Przewozy Regionalne do zapłaty 89 mln złotych. Obecnie Intercity prowadzi działania mające zabezpieczyć płatność tych należności.

W dniu 12 października komornik zablokował konta Przewozów Regionalnych ponieważ istniało zasadne podejrzenie, że przewoźnik samorządowy będzie unikał stosowania się do nakazu sądowego. Obecnie przed sądem toczy się odrębne postępowanie, którego stronami są PKP Przewozy Regionalne i Intercity. Suma nieuregulowanych przez Przewozy Regionalne zobowiązań względem PKP Intercity znacznie przekracza kwotę 89 mln złotych.

Cytat:Furgalski: PKP PR toną!

Sytuacja w PKP Przewozy Regionalne jest dramatyczna. Komornik zajął wszystkie konta. Spółka jest winna 360 mln zł. swoim kontrahentom, przede wszystkim PKP Intercity ok. 120 mln zł. i PKP PLK 60 mln zł., ale także pozostałym firmom usługowo – dostawczym, z którymi nie jest w stanie na bieżąco regulować swoich należności. Takie stan rzeczy raczej się nie zmieni. Przeciwnie, zatory płatnicze będą się pogłębiać - twierdzi Adrian Furgalski, dyrektor w ZDG TOR.

PKP Intercity korzysta rzecz jasna z instrumentów przysługujących każdemu podmiotowi gospodarczemu, który chce odzyskać swoje należności. Szkoda jednak, że mamy do czynienia z odrzuceniem przez Intercity propozycji podpisania porozumienia o spłaceniu zadłużenia na raty. Może być do odebrane – choć mam nadzieję, że tak nie jest - jako kara za uruchomienie pociągów interRegio.

Zadziwiający jest brak jakiejkolwiek reakcji, prób pomocy i mediacji ze strony Ministerstwa Infrastruktury, a nie ma co się oszukiwać, że mamy do czynienia w dużej mierze z ujawnianiem się negatywnych konsekwencji przygotowanej na kolanie „reformy” z 2008 r.

O wiele poważniejsze skutki mieć będzie, coraz bardziej realna zapowiedź wypowiedzenia przez spółki z Grupy PKP SA ugody restrukturyzacyjnej z 2004 r. Oznaczać to będzie powstanie po stronie PKP PR długu w wysokości 1,7 mld zł. Ciekawe jak ten dług zostanie wytłumaczony podatnikom, którzy dopiero co złożyli się na ustawowe oddłużenie PKP PR na kwotę 2,16 mld zł?

Taki scenariusz oznacza w praktyce zaprzestanie działalności przez PKP PR. Ponadto, dosyć nieoczekiwanie, wg naszych prawników, w konsekwencji przekazania w ub. roku połączeń międzywojewódzkich do Intercity, spółka ta może zostać zobowiązana solidarnie do spłaty ok. 40% długu, co odpowiada proporcji majątku wniesionego do spółki.

Zródło: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rynek.kolejowy.pl">www.rynek.kolejowy.pl</a><!-- w -->
Jakby jeszcze raz zagościł komornik to by zlikwidował przewozy regionalne, a pociągi regio, interregio i regioexpress będą spółką pkp intercity Icon_wink

[ Dodano: 2011-08-17, 09:20 ]
Cały rząd robi co chce, a polityka w ogóle się nie interesuje tym co się dzieje na kolei. Tusk nie wie, że przewozów regionalnych może nie być nawet na jesień w związku ze strajkiem.
Na początku Września będzie tydzień strajku i tydzień bez pociągów spółki PR. A potem to zlikwidują przewozy regionalne i będzie jeszcze większe zamieszanie na kolei. Tu wielki tłok, tu będą w wagonach awantury i będzie straszliwie jechać z łazienek w pociągach
"Twoje Linie Kolejowe". Jeżeli będzie śmierdziało to zamiast TLK będą SLK, czyli
"Śmierdzące Linie Kolejowe" :shock:

[ Dodano: 2011-08-17, 09:22 ]
I jeszcze jedno! Zlikwidują stacje na wsiach Icon_sad

"LUbię kolej PKP intercity Icon_smile
17-08-2011 08:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
przemub Offline
Użytkownik

Liczba postów: 4
Dołączył: 13-04-2011
Skąd:
Post: #18
 
michasio115 napisał(a):Jeżeli będzie śmierdziało to zamiast TLK będą SLK, czyli
"Śmierdzące Linie Kolejowe" :shock:
Chyba ŚLK Icon_biggrin Bądźmy polakami, bo to nie WrotsLove ani nie Poznan Icon_razz
17-08-2011 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #19
 
Te [tu wstawić adekwatny i obrażający wyraz] zwiąchole planują 24 sierpnia strajk 48 godzinny.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
18-08-2011 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #20
 
Trzeba nam prywatnych przewozników !!!!
18-08-2011 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mojżesz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 888
Dołączył: 23-11-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #21
 
Cytat:zwiąchole planują 24 sierpnia strajk 48 godzinny.
Informacja nieaktualna: przesunięto strajk na 26.08. a 24 mieli się dogadać i strajk po rozmowach odwołano.
Gorzej, że 07.09. ma być strajk pasażerów a to jest aktualne Icon_lol
02-09-2011 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #22
 
Na czym ten strajk podroznych ma polegac?
02-09-2011 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mojżesz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 888
Dołączył: 23-11-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #23
 
Na tym, że pasażerowie nie wsiądą do pociągu. Tak słyszałem z mediów.
W tej chwili znalazłem coś o tym: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/event.php?eid=134299253330815">http://www.facebook.com/event.php?eid=134299253330815</a><!-- m --> . Nawet nie zdążyłem przeczytać.
No i artykuł o tym: <!-- m --><a class="postlink" href="http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,10156742,Zadamy_punktualnosci_i_papieru_toaletowego__Strajk.html">http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... trajk.html</a><!-- m -->
Ps: Jedno z żądań: "czystych kibli" Icon_razz
02-09-2011 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janosik Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 207
Dołączył: 23-05-2008
Skąd:
Post: #24
 
Ten strajk to raczej należy odczytywać jako kiepski żart, bo pseudo-podróżni żądają tego co tak na prawdę zależy od nich samych...
02-09-2011 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #25
 
Tak czy owak, to kolejna antyreklama dla kolei i strata pieniedzy, niestety...
02-09-2011 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #26
 
Janosik napisał(a):Ten strajk to raczej należy odczytywać jako kiepski żart, bo pseudo-podróżni żądają tego co tak na prawdę zależy od nich samych...
Ja rozumiem, że pasażerowie nie szanują toalet, ale np. gdy derma w en57 jest szara od brudu, to oznacza, że PR mają jej nie myć?

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
02-09-2011 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: