Lw
Administrator
Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
|
Ostatni raz kolejką retro – rusza sprzedaż biletów
Cytat:W tym roku po raz trzeci i wiele wskazuje, że ostatni 26 maja wystartuje impreza „Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną”. Bilety można rezerwować od dzisiaj (7 kwietnia).
- Prawdopodobnie będzie to ostatni przejazd kolejką retro na trasie Nowy Sącz – Chabówka. Dotarły do nas niepokojące informacje, że właściciel torów zamierza w grudniu definitywnie wyłączyć tę trasę z ruchu – mówi Łukasz Wideł, sekretarz Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, organizatora „Kolei na majówkę!”. - Wspólnie z samorządowcami staramy się wpłynąć na zmianę tej decyzji. Podczas majowej imprezy zamierzamy przeprowadzić większą akcję i mamy nadzieję, że w ten sposób nasz sprzeciw będzie słyszalny także w Warszawie – dodaje.
Pociąg retro złożony z lokomotywy parowej Ty42-107 oraz zabytkowych wagonów pasażerskich z lat 1920-1960 – w tym roku skład uzupełni ekskluzywny wagon z 1939 r. - będzie mógł zabrać około 350 pasażerów. W trasę Nowy Sącz – Chabówka wyruszy w niedzielę 26 maja. Bilety można rezerwować już dziś od godz. 10. Wystarczy wejść na stronę internetową Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei i wypełnić specjalny formularz. Po jego wypełnieniu otrzymamy na podany adres e-mailowy zwrotną odpowiedź z wytycznymi, jak należy dalej postępować.
- Bilety niestety będą droższe niż w ubiegłym roku o całe 4 zł, czyli będą kosztować 59 zł. Podyktowane jest to wzrostem ceny wynajmu taboru, a ta niestety poszła w górę – przyznaje Wideł. - Mimo to zainteresowanie organizowaną przez nas imprezą jest spore. Odbieramy telefony od osób z całej Polski, z Gdyni, Warszawy, Krakowa. Zapewniamy, że i w tym roku nie zabraknie atrakcji na trasie i w samym pociągu – dodaje.
Uczestnicy przejazdu mogą liczyć m.in. na pikniki podczas postoju pociągu na stacjach pośrednich: Nowy Sącz, Męcina, Limanowa, Dobra, Kasina Wielka, Mszana Dolna, Rabka Zdrój, gdzie scenki rodzajowe z przełomu XIX i XX wieku zaprezentują grupy rekonstrukcyjne. Będzie można spróbować kuchni regionalnej. Zaplanowano degustacje, poczęstunki, ponadto w pociągu minibarek z przekąskami i napojami. W tym roku organizatorzy zapewniają także przejazd kolejką linową na górę "Śnieżnica" (1007 m n.p.m.) podczas postoju na stacji Kasina Wielka. W Chabówce będzie można zwiedzić Skansenu Taboru Kolejowego. Uczestników imprezy do Nowego Sącza odwiozą autokary.
Imprezę finansowo wspiera Starostwa Powiatowe w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu a także wiele firm, które przekazują Stowarzyszeniu gadżety i upominki.
(ALF)
Fot. Ubiegłoroczna edycja imprezy/ Archiwum Stowarzyszenia
źródło: Sądeczanin.info
http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/...WG9avKGCSo
|
|
| 07-04-2013 19:41 |
|