Odpowiedz 
Interwencja pomogła. Będzie dodatkowy pociąg do Krynicy
Autor Wiadomość
TM Offline
Użytkownik

Liczba postów: 173
Dołączył: 27-08-2008
Skąd:
Post: #6
 
kryniczanin napisał(a):No i kolejna relacja Nowy Sącz - Krynica - Nowy Sącz...Będzie "sukces". Boże czy tam naprawdę nikt nie potrafi zrozumieć że nawet 5 par starczy ale do jasnej cholery relacji Tarnów - Krynica - Tarnów.

Nie sądzę. W Małopolskim PR siedzą durnie, ale nie na tyle skończone, żeby nie wiedzieć, że ani z Tarnowa, ani z Tuchowa, ani z żadnej innej miejscowości między Tarnowem a Nowym Sączem tłumy do Krynicy nie jeżdżą. Jeśli natomiast taki pociąg miałby być robiony pod turystów, to po pierwsze z Krakowa, a po drugie nie z tak koszmarnym czasem przejazdu i postojami po Mszalnicach i Biegonicach.

Od dawna twierdzę, że najsensowniejszym rozwiązaniem dla Nowego Sącza i kryniczanki jest całkowita rezygnacja z jej obsługi w codziennym ruchu osobowym na odcinku od Piwnicznej do Krynicy. O ile stacje i przystanki położone między NS a Piwniczną mają potencjał (miasteczka i duże, ludne wsie, bliska odległość od centrów i zabudowań itd.), o tyle postoje w Łomnicy, Wierchomli czy innym Żegiestowie nie mają najmniejszego sensu. Tamte wsie są pochowane po dolinach, do których od torów jest kawał drogi, przez co dojazd koleją jest skrajnie nieatrakcyjny. O Muszynie i Krynicy, do których jest znacznie bliżej "po asfalcie" nie wspominam. Znacznie lepszym wyjściem byłoby wykorzystanie pieniędzy wyrzucanych w błoto na kursy muchowozów do Krynicy na zrobienie podwalin pod kolej aglomeracyjną, na osi Piwniczna - Nowy Sącz - Stróże. Przy sensownym rozkładzie i cenach miałoby to znacznie większy sens.
15-02-2012 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Pułtuś - 14-02-2012, 18:01
[] - juvefan - 14-02-2012, 21:36
[] - Pułtuś - 14-02-2012, 22:31
[] - Kryniczanin - 15-02-2012, 00:11
[] - TM - 15-02-2012 15:00
[] - Kryniczanin - 15-02-2012, 16:08
[] - Elektrowóz - 15-02-2012, 16:26
[] - Janosik - 15-02-2012, 18:07
[] - Kryniczanin - 15-02-2012, 18:28
[] - Pułtuś - 15-02-2012, 20:52
[] - Kryniczanin - 16-02-2012, 08:13

Skocz do: