Odpowiedz 
Wznowienie przejazdu bez przesiadki w Stróżach
Autor Wiadomość
bartosz3129 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 24
Dołączył: 01-01-2011
Skąd:
Post: #10
 
Tarnów – Stróże: Koniec KKA, wróciły pociągi

Do Krynicy i Nowego Sącza znowu można dojechać pociągiem z Krakowa bez konieczności przesiadania się do autobusów. Dzisiaj na odcinku Tarnów – Stróże przestała funkcjonować KKA i został wznowiony planowy ruch.


- Pociągi pomiędzy Tarnowem a Stróżami kursują już normalnie, nie ma autobusowej komunikacji zastępczej. Rozkład jazdy jest taki sam, jak przed remontem – poinformowała „Rynek Kolejowy” Barbara Węgrzynek z PR Kraków.

Pociągi na odcinku Tarnów - Stróże nie kursowały od czerwca. Powodem były intensywne prace torowe związane z modernizacją linii. Początkowo miały one zakończyć się pod koniec wakacji, ale ostatecznie termin wznowienia ruchu pociągów został przesunięty. Powodem przeciągających się prac było m.in. zalanie maszyn w czasie ulewnych dreszczów – z tego powodu trzeba było na pewien czas zupełnie wstrzymać roboty.

Modernizację linii kolejowej nr 96 Tarnów – Leluchów, na odcinku Tarnów – Stróże, wykonuje Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury. Inwestycja jest prowadzona w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Koszty prac do prawie 50 mln zł. Zakres robót obejmuje między innymi: wymianę nawierzchni na długości ok. 13 km, przebudowę 5 mostów i 4 przepustów, wymianę 9 rozjazdów oraz wymianę 80 słupów sieci trakcyjnej.
21-10-2011 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - kemi73 - 30-09-2011, 15:47
[] - Pułtuś - 01-10-2011, 16:44
[] - mojżesz - 02-10-2011, 13:25
[] - hds.147 - 02-10-2011, 15:18
[] - Pułtuś - 02-10-2011, 17:37
[] - mojżesz - 09-10-2011, 10:54
[] - Pułtuś - 09-10-2011, 12:47
[] - dróżnik_PLK - 18-10-2011, 18:01
[] - bartosz3129 - 21-10-2011 13:45
[] - juvefan - 21-10-2011, 18:49
[] - Exile - 22-10-2011, 11:17

Skocz do: