miłościwie panujący nam minister infrastruktury cezary grabarczyk niedawno uraczył wszystkich pasażerów całkiem ciekawą i dającą sporo do myślenia myślą...
Za rp.pl: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rp.pl/artykul/647452_Pasazerowie-odpowiedzialni-za-tlok-w-pociagach.html">http://www.rp.pl/artykul/647452_Pasazer ... agach.html</a><!-- m -->
Cytat:Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk znalazł winnych dantejskich scen na polskich dworcach. - To pasażerowie odpowiadają za tłok w pociągach - sugeruje.
Pasażerowie wsiadający do pociągów oknami, setki kilometrów w ścisku, tłumy na dworcach, niekończące się kolejki do kas biletowych – tak wyglądała sytuacja polskich kolei w święta Bożego Narodzenia. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja powtórzy się w wielkanocny weekend. Kto jest odpowiada za taki stan rzeczy?
– To pasażerowie odpowiadają za tłok w pociągach – mówi Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury. – To oni podejmują decyzję o tym, jaki środek transportu wybrać i kiedy rozpocząć podróż – podkreślał minister w rozmowie z reporterem RMF FM.
Zdaniem Grabarczyka pasażerowie podejmujący decyzję o podróży koleją w ostatniej chwili muszą liczyć się z tym, że w składach może zabraknąć miejsc.
Przed Wielkanocą na torach pojawiło się 120 dodatkowych wagonów. W razie potrzeby mają być podłączane do najbardziej obleganych pociągów.
Zatem kochani pasażerowie, miłośnicy kolei i reszto świata... przesiądźcie się do busów i po problemie... tym, że chcecie korzystać z kolei tylko ją dobijacie. Weźcie się ludzie ulitujcie nad tą bidną koleją, bo nad panem ministrem to już nawet szkoda...