Odpowiedz 
Wielki wyjazd na Węgry
Autor Wiadomość
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #1
Wielki wyjazd na Węgry
Cytat:Kluby "Gazety Polskiej" serdecznie zachęcają do Wielkiego Wyjazdu Na Węgry. Zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbana!

Wyjeżdżamy 14 marca wieczorem (dokładną godzinę podam w terminie późniejszym) z Warszawy do Budapesztu pociągiem PKP Intercity. Jedziemy przez: Kraków, Tarnów i Nowy Sącz - w tych miastach pociąg może się dodatkowo zatrzymać. Pociąg będzie mógł zabrać 780 osób (12 wagonów + WARS).

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, a muszę z radością Państwa poinformować, że zainteresowanie wyjazdem jest olbrzymie, wtedy wynajmiemy dodatkowe składy pociągów. Wynegocjowany koszt przejazdu z Warszawy do Budapesztu i z powrotem (pełne obłożenie pociągu) wyniesie przy dzisiejszym kursie Euro 340 zł od osoby.

W zależności od Państwa decyzji możemy bez dodatkowej opłaty przedłużyć swój pobyt o jeden lub dwa dni. Nasi przyjaciele w Budapeszcie zaopiekują się nami i pomogą znaleźć nocleg.

Za wynajem pociągu będziemy musieli zapłacić do 1 marca, dlatego osoby chcące wziąć udział w WIELKIM WYJEŹDZIE NA WĘGRY prosimy o wpłaty na specjalne konto, które w ramach Niezależnego Wydawnictwa Polskiego wydawcy „Gazety Polskiej” utworzyliśmy na tę okazję:

Bank PKO SA
82 1240 5963 1111 0010 3867 3017

Proszę na przelewie dokładnie napisać swoje imię i nazwisko, oraz dodatkowo:
"WIELKI WYJAZD NA WĘGRY"

Powstała strona: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.wielkiwyjazdnawegry.pl">www.wielkiwyjazdnawegry.pl</a><!-- w -->, na której na bieżąco będziemy informować o przygotowaniach do wyjazdu i relacjonować pobyt w Budapeszcie.

Proszę określić (mailem), w którym z wymienionych miast będzie Państwu najwygodniej wsiąść do pociągu. Przypominam, że pomysły i wszelką pomoc proszę zgłaszać na adres:

<!-- e --><a href="mailto:solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl">solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl</a><!-- e -->

Zaczynajmy robić banery!

Ryszard Kapuściński
Przewodniczący Klubów Gazety Polskiej
źródło: niezależna.pl
05-02-2012 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #2
 
340 zł x 780 miejsc w pociagu = 265 220 zł. Czyż nie są to gigantyczne pieniadze?! Ciekawe czy koszty puszczenia składu są aż tak wielkie, czy IC wyjdzie na plus.
05-02-2012 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #3
 
140km parowozem + 5 wagonów kosztuje prawie 20 kafli, tu jest trasa prawie 10 razy dłuższa, skład większy, w dodatku za granicę. Cena się wydaje adekwatna.
05-02-2012 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #4
 
Lw napisał(a):20 kafli
20 Kufli :-D

Swoją drogą jedziemy? :-D Zbierzemy ekipę większą i przejedziemy się na obczajkę kolei węgierskich.
06-02-2012 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #5
 
Sorki ale nie jest to wycieczka kolejowa , tylko jazda jako najemnik popierać kogoś .Ja bym proponował aby nasze Stowarzyszenie a przynajmniej jego cześć najpierw zwiedziła koleje Słowackie a potem Węgierskie Icon_smile i sami żebyśmy jechali a nie jakieś podpinki pod zwolenników Premiera Węgier.....
06-02-2012 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #6
 
Wysocy przedstawiciele pewnego politycznego forum z maleńką domieszką kolei się wybierają. Każdy wie o kogo chodzi.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
07-02-2012 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #7
 
To jest ich sprawa. Każdy sam sobie zdecyduje czy jedzie, czy nie. I to chyba tyle w tym temacie.
07-02-2012 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #8
 
Jakby kogoś interesował RJ:

Cytat:Rozkład jazdy pociągu na Węgry

Znane są już dokładne godziny odjazdu i powrotu pociągu, którym 14 marca wyruszą uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry, organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej”.

Wielki Wyjazd na Węgry ma być manifestacją poparcia dla Węgrów i polityki rządów premiera Viktora Orbána. Uczestnicy wyjazdu mają się pojawić w Budapeszcie 15 marca, w rocznicę wybuchu rewolucji z 1848 r. To święto narodowe na Węgrzech, upamiętniające bohaterów walk wyzwoleńczych, również Polaków.

Oprócz klubów „Gazety Polskiej” w akcji uczestniczą także Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Wśród uczestników wyjazdu udających się pociągiem do Budapesztu będzie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

ODJAZD WARSZAWA-KIELCE-KRAKÓW-TARNÓW-NOWY SĄCZ

* WARSZAWA CENTRALNA: GODZ. 13.45

* KIELCE: GODZ. 17.30-17.33

* KRAKÓW: GODZ. 19.06-19.11

* TARNÓW: GODZ. 21.08-21.10

* NOWY SĄCZ: GODZ. 22.52-22.55

POWRÓT BUDAPESZT-NOWY SĄCZ-TARNÓW-KRAKÓW-KIELCE-WARSZAWA

* BUDAPESZT: GODZ. 19.00

* NOWY SĄCZ: GODZ. 3.23-3.33

* TARNÓW: GODZ. 5.19-5.47

* KRAKÓW: GODZ. 7.17-7.57

* KIELCE: GODZ. 9.35-9.40

* WARSZAWA CENTRALNA: GODZ. 13.45

źródło: Niezalezna.pl

Prawie jak Cracovia...
09-03-2012 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #9
 
Jedzie: <!-- m --><a class="postlink" href="http://infopasazer.intercity.pl/index_pociag.php?nr_id=30709651">http://infopasazer.intercity.pl/index_p ... d=30709651</a><!-- m -->

Skład to sypialki i z-ty (14 pudeł bodajże).
14-03-2012 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszyniak Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 243
Dołączył: 16-06-2008
Skąd:
Post: #10
 
Pociag specjalny wczoraj zaliczył STOPA pod sławna pętlą Icon_smile dopiero Bolek i Lolek na popychu ze Stróż mu pomogły się wykaraskać , w Muszynie z 35 minutowym opóznieniem.
15-03-2012 07:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasek
Unregistered

 
Post: #11
 
Muszyniak napisał(a):Pociag specjalny wczoraj zaliczył STOPA pod sławna pętlą Icon_smile dopiero Bolek i Lolek na popychu ze Stróż mu pomogły się wykaraskać , w Muszynie z 35 minutowym opóznieniem.
Powariowali Icon_mrgreen
<!-- m --><a class="postlink" href="http://niezalezna.pl/25232-pociag-na-wegry-juz-w-budapeszcie">http://niezalezna.pl/25232-pociag-na-we ... udapeszcie</a><!-- m -->
"...Parędziesiąt kilometrów przed Nowym Sączem pasażerów pociągu poinformowano, że lokomotywa nie jest w stanie pociągnąć składu. Na szczęście po ok. 30 minutach podstawiono drugą lokomotywę. Ta po kilku nieudanych próbach ruszyła..."
Komentarz z komentarzy:
"Jak usłyszałam, że zmieniają lokomotywę (padmieniajut parawoz) - to pomyślałam, że ugrzęźniecie w szczerym polu, a "parawoz na wodku podmienili". Cieszę się, że ruszyliście dalej, ale spójrzcie przez okno - czy wiozą Was we właściwą stronę i czy przypadkiem nie po nieco szerszych torach!"
Zdrówka!
15-03-2012 09:41
Odpowiedz cytując ten post
Lw Offline
Administrator

Liczba postów: 1,757
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: Nowy Sącz
Post: #12
 
Od Krakowa powoziła Cargowska 07-172

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=GRzLn0dOqUs">http://www.youtube.com/watch?v=GRzLn0dOqUs</a><!-- m -->
15-03-2012 18:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #13
 
Lw napisał(a):Od Krakowa powoziła cargowska 07-172
Czyli prawdopodobnie bardziej IC się opłacało wynająć loka od CARGO. Odpada im podsył z Plavca i do Plavca po pociąg powrotny.
15-03-2012 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasek
Unregistered

 
Post: #14
 
Elektrowóz napisał(a):
Lw napisał(a):Od Krakowa powoziła cargowska 07-172
Czyli prawdopodobnie bardziej IC się opłacało wynająć loka od CARGO. Odpada im podsył z Plavca i do Plavca po pociąg powrotny.
Oczywiście. Niestety Cargo popisało się i podstawili styrane padło 07-172.
16-03-2012 09:59
Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #15
 
jasek napisał(a):Niestety Cargo popisało się i podstawili styrane padło 07-172.
Przez co sami popadli w koszta, bo musieli uruchamiać drugi pociąg tzn. lok + trasa. - tak mi się na chłopski rozum wydaje.
16-03-2012 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: