Odpowiedz 
Remont szlaku Podleze-Krakow w latach 2016-2020
Autor Wiadomość
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #1
Remont szlaku Podleze-Krakow w latach 2016-2020
Marzenia o przyspieszeniu pociagow na linii E30 miedzy Krakowem a Tarnowem a takze sny o pociagach jadacych z Krakowa do Sacza ok. 2 godzin mozemy odroczyć do około 2020 roku. Jak donosi Rynek Kolejowy, plan modernizacji odcinka Podleze-Krakow zostal przewidziany na lata 2016-2020...

To są te wielkie słowa o modernizacji, acatusach jezdzacych 160 na godzine i 40 minutach z Krakowa do Tarnowa za 3 lata? Po raz kolejny politycy oszukali spoleczenstwo, całość artykułu pod tym linkiem:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl/25696/Jakie_projekty_kolejowe_w_latach_20142020.htm">http://www.rynek-kolejowy.pl/25696/Jaki ... 142020.htm</a><!-- m -->

Nie musze oczywiscie wspominac, ze cos takiego jak Piekiełko zawsze było opium dla mas: realnych planow budowy tej linii nigdy nie bylo i predko nie bedzie.
15-07-2011 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #2
 
Ja nigdy nie wierzę politykom. A gadanie o Piekiełku przez P. Koguta sprawia że jeszcze bardziej ta osoba jest dla mnie osobą przegraną. Fakt - coś tam może zrobił i to się chwali, ale Piekiełko staje się nudne i jego pomysły z tyłka wzięte jak węzeł komunikacyjny w Nowym Sączu.
15-07-2011 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #3
 
40 min na Kraków - Tarnów nie będzie ale będzie 45min. Kraków Główny - Podłęże to 5 min zysku po modernie więc tragicznie nie jest ale czy nie można raz zrobić wszystkiego dobrze!

A tu mała paranoja lokalna.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=210181#210181">http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=210181#210181</a><!-- m -->
16-07-2011 07:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #4
 
5 minut zysku ? Piec minut to mozna zaoszczedzic modernizujac wysluzony odcinek Płaszów-Kraków Główny- tam to jest sierzant na sierzancie. Pamietaj ponadto ze do 2016 jeszcze dlugo i stan odcinka do Podłęża pogorszy sie. No i pewnie te zwolnienia tuż przy autostradzie pozostaną, a ciagle wsadzają nowe...
16-07-2011 07:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #5
 
Pułtuś,

Kraków Płaszów - Kraków Główny fizyczne 4km z ileś ta metrami rekord był 4 minuty ale głównie dla ED72 składy wagonowe miało mało kiedy 4 minuty chyba tylko raz Hetman miał tyle w II połowie lat 90 poza tym głównie 5 minut ale nawet 7 w czasach świetności teraz mamy 7-8 a na Podłęże - Płaszów będzie dużo zwolnień nawet po modernie bo tam nie mamy idealnie łatwego szlaku do moderny. Nie zapominaj też o asekuracji PLK więc rezerwy, ekrany, i inne cuda więc ja liczę 5 minut choć faktycznie będzie 7 może 8.

<!-- m -->http://kolejowe-sprawy.pl<!-- m -->
16-07-2011 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #6
 
Rozjazdy w Płaszowie kolejny problem.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
16-07-2011 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: