Odpowiedz 
Wakacje bez Kryniczanki
Autor Wiadomość
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #1
Wakacje bez Kryniczanki
Rynek Kolejowy napisał(a):PKP Polskie Linie Kolejowe planują od 1 czerwca zamknięcie na trzy miesiące linii Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec, czyli popularnej „Kryniczanki”. W tym okresie przeprowadzony zostanie remont na odcinku Tarnów – Stróże. Najbardziej ucierpi na tym PKP Intercity, gdyż latem ożywa na tej linii ruch turystyczny do Krynicy.
To będą już kolejne wakacje podczas których nie będzie można dojechać pociągiem do Krynicy. 4 czerwca 2010 roku w związku z naporem rzeki Poprad, zawaleniu uległ most pomiędzy stacjami Nowy Sącz Biegonice - Stary Sącz, co w konsekwencji spowodowało całkowite wstrzymanie ruchu pociągów na linii kolejowej Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec. Most odbudowano w rekordowym tempie. Mimo to w te wakacje podróżujący na tej trasie ponownie będą musieli skorzystać z innego środka transportu.
Co tym raziem staneło na przeszkodzie? W okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały szeroko zakrojone roboty w ramach RPO województwa małopolskiego, obejmujące: wymianę prawie 13 km nawierzchni wraz z odwodnieniem, przebudowę 5 mostów i 4 przepustów, wymianę rozjazdów i słupów sieci trakcyjnej, modernizację urządzeń automatyki, budowę urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej i przebudowę istniejących urządzeń rogatkowych.
– W nowym rozkładzie jazdy 2011/2012 zyskamy ponad 7 minut skrócenia czasu przejazdu między Tarnowem i Stróżami. Niewykonanie tych robót przyniosłoby wprowadzenie dalszych ograniczeń prędkości na tym odcinku i pogorszenie czasu przejazdu o 13 minut – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zasadnicze roboty zakończą się z końcem sierpnia, do grudnia będą jeszcze wykonywane dodatkowe prace nie wymagające długotrwałych zamknięć torowych – dodał.
A dlaczego taki termin? – Wybór optymalnego terminu remontu takiej linii jak 96 jest trudny, ponieważ jest to linia ważna i w dowozie pasażerów do szkoły i do pracy oraz ważna dla ruchu turystycznego, nie tylko zresztą w wakacje, ale także i w zimie (ośrodki narciarskie m.in. w Krynicy i Piwnicznej). Każdy termin przynosi skutki dla innej grupy pasażerów. Rozpoczęcie prac po wakacjach uniemożliwiłoby zrealizowanie całego zakresu w bieżącym roku – wyjaśnił Krzysztof Łańcucki.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl">www.rynek-kolejowy.pl</a><!-- w -->
15-04-2011 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #2
 
No to kryniczanka udupiona....

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
15-04-2011 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #3
 
7 minut szybciej ?! Nie chce mi sie szukac tych artykulow, sa na forum- w nich pisali, że bedzie szybciej o 15 minut ! Icon_twisted Icon_twisted Icon_twisted
15-04-2011 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dolmio Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 467
Dołączył: 23-05-2008
Skąd: NS/Kraków
Post: #4
 
No faktycznie remont i skrócenie czasu przejazdu to udupienie... A magistrale to właśnie zaorują...
15-04-2011 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mojżesz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 888
Dołączył: 23-11-2009
Skąd: Nowy Sącz
Post: #5
 
A co z remontem pozostałego odcinka do granicy państwa? Już się wycofali?
Czy nie dałoby się wprowadzić KKA na trasie Tarnów- Stróże a dalej albo EZT-em PR lub wypożyczyć jakiegoś loka (EU07/ET21) od Cargula i skombinować jakieś wagony?
Nawet można by zrobić tak: posłać jedną siódemkę ze składem do Stróż i niech kursuje normalnie do Krynicy a drugi skład od Tarnowa w kierunku Krakowa. Oczywiście nie da się, bo koszty, za mało taboru i ogólnie lenistwo, prawda? Icon_evil
PS: A jak z towarami też ich nie będzie czy ponowna reaktywacja chabowianki?
15-04-2011 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alojz Offline
Użytkownik

Liczba postów: 201
Dołączył: 26-09-2010
Skąd:
Post: #6
 
No i znowu ezety do i z Newagu będą przeciągane spalinówkami.
15-04-2011 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #7
 
Będzie KKA za TLKi czy skrócone do Krakowa?
15-04-2011 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #8
 
Dowiemy się jak zwykle: tydzień przed.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
15-04-2011 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #9
 
Pułtuś napisał(a):Będzie KKA za TLKi czy skrócone do Krakowa?
Wyobrażasz sobie ludzi z TLKi sezonowej do Krynicy? Dużo tego się zbierze Icon_razz
15-04-2011 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #10
 
No przecież w wakacje dojeżdżały Tatry do Nowego Sącza i jakoś to działało z tą KKA. Czemu teraz miałoby być inaczej ? Icon_razz
15-04-2011 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Exile Offline
Użytkownik

Liczba postów: 536
Dołączył: 05-03-2011
Skąd:
Post: #11
 
Skrócenie czasu o 7 minut! Icon_rolleyes Czy nikt nie pomyślał, że jak już robić to robić i dostosować ten odcinek do wyższych prędkości?
16-04-2011 06:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hds.147 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 797
Dołączył: 20-05-2008
Skąd: NSM
Post: #12
 
Dolmio...
Cytat:od 1 czerwca zamknięcie na trzy miesiące linii Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec
To jest udupienie kryniczanki... zamknięcie jej w okresie, kiedy jest na niej najwięcej pasażerów. I to po co ? Żeby skrócić czas przejazdu o 7 minut... Myślałem, że osoby zajmujące się planowaniem takich rzeczy mają IQ trochę wyższe od Dody, ale moja teoria właśnie legła w gruzach... z potwornym hukiem...

Moje wypowiedzi są moją prywatną opinią...
YouTube | Galeria | Fotoblog
16-04-2011 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elektrowóz Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,521
Dołączył: 19-05-2008
Skąd: CT Południowy
Post: #13
 
Pułtuś napisał(a):No przecież w wakacje dojeżdżały Tatry do Nowego Sącza i jakoś to działało z tą KKA. Czemu teraz miałoby być inaczej ? Icon_razz
Ale ile wagonów miały tatry i ile nimi ludzi jechało a ile TLKami pojedzie i ile one mają wagonów? Icon_wink
16-04-2011 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MK_Rabka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 792
Dołączył: 25-11-2009
Skąd: Kraków/Rabka-Zdrój
Post: #14
 
Remont Swoszowice - Bonarka ciągnie się również no ile rok? dwa lata? Same spóźnienia przez to a efekty mają być mizerne.

Pozdrawiam!
Zdjęcia∫ ∫Filmy
16-04-2011 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #15
 
@hds.147- złość na zamkniecie szlaku to jedno, ale przestań wylewać swoje żale w postaci takich postów- proszę, nie siej dezinformacji, bo remont szlaku da 7 minut zysku czasowego, a jego nieprzeprowadzenie, spowoduje pogorszenie czasu przejazdu o dalszych 13 minut. Co wybierasz teraz? Ja nie chce jezdzic do Tarnowa 2h 15 minut.
16-04-2011 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: