Odpowiedz 
Nowy prezes PKP Intercity
Autor Wiadomość
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #1
Nowy prezes PKP Intercity
Rynek Kolejowy napisał(a):Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity zadecydowało o powołaniu dotychczasowego członka zarządu, dyrektora technicznego spółki Janusza Malinowskiego na stanowisko prezesa tego przewoźnika. - 29 marca do zarządu PKP Intercity wejdzie także Tadeusz Matyla - poinformował "Rynek Kolejowy" Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP SA.
Pod koniec stycznia z funkcji prezesa PKP Intercity zrezygnował Grzegorz Mędza, który sprawował ją od 7 kwietnia 2010 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity powierzyło pełnienie obowiązków prezesa zarządu spółki Lucynie Krawczyk, dotychczasowej członek zarządu – dyrektor finansowej.
Janusz Malinowski został powołany do składu PKP Intercity na początku lutego, na miejsce dotychczasowego członka zarządu - dyrektora technicznego, Dariusza Fidyta. Przed objęciem funkcji członka zarządu PKP Intercity Malinowski był m.in. wicedyrektorem Biura Strategii PKP SA. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej i Warszawskiej.
Przetasowania kadrowe w PKP Intercity spowodowane były chaosem, jaki zapanował na kolei pod koniec zeszłego roku w związku ze zmianą rozkładu jazdy. Janusz Malinowski jak dotąd zajmował się głównie sprawami związanymi z problemami taborowymi spółki. Negocjował także z Alstomem warunki zakupu przez przewoźnika składów Pendolino. - Sytuacja taborowa PKP Intercity jest obecnie trudna. Dokonywałem analizy, jak sytuacja taborowa wyglądała w momencie wdrożenia rozkładu jazdy w grudniu i jak wyglądała na koniec stycznia br. Nie jest tajemnicą, że występowały braki zarówno w odpowiedniej liczbie wagonów jak i lokomotyw. Dla pokrycia zapotrzebowania dobowego brakowało ok. 30 proc. lokomotyw o prędkości 140-160 km/h - mówił niedawno RK Janusz Malinowski.
- Obecnie każdego dnia w pociągach kursuje o 100 wagonów więcej w porównaniu do grudnia ubiegłego roku. Zwiększenie ilości dostępnych wagonów wynika: Po pierwsze z wprowadzenia zmian w gospodarce taborowej – wróciliśmy do sprawdzonych zasad, a mianowicie wagony mają przypisane swoje stacje macierzyste, a zatem i gospodarza. Po drugie, ustąpiła zima i w związku z tym zmalała liczba nieplanowych wyłączeń wagonów - mówił RK Malinowski, jeszcze jako członek zarządu ds. technicznych PKP Intercity.
Tadeusz Matyla był prezesem PKP Przewozy Regionalne, a także członkiem zarządu, dyrektorem techniczym w tej spółce. Później sprawował podobną funkcję członka zarządu, dyrektora technicznego w PKP Intercity (w latach: 2004 - 2007). Teraz ponownie będzie zajmował się kwestiami technicznymi w tej drugiej spółce. Stanowisko obejmie 29 marca.

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl">www.rynek-kolejowy.pl</a><!-- w -->
23-03-2011 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #2
 
Dobre kłamstwo nie jest złe. Dobre na początek....

Każdego dnia w pociągach kursuje o 100 wagonów więcej w porównaniu do grudnia ubiegłego roku. Zwiększenie ilości dostępnych wagonów wynika: Po pierwsze z wprowadzenia zmian w gospodarce taborowej – wróciliśmy do sprawdzonych zasad, a mianowicie wagony mają przypisane swoje stacje macierzyste, a zatem i gospodarza. Po drugie, ustąpiła zima i w związku z tym zmalała liczba nieplanowych wyłączeń wagonów

Oczywiscie wieksza liczba wagonów nie wynikła ze skasowania 20 pociągów TLK i IC w korekcie marcowej. Oczywiscie że nie.


Chyba niewiele można powiedziec o nowym prezesie. Ale to dotychczasowy pracownik IC, a nie jakiś polityk z partii wiodącej, wiec jest szansa, że chociaz o wagony i lokomotywy zadba. Powodzenia!
23-03-2011 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kryniczanin Offline
Użytkownik

Liczba postów: 959
Dołączył: 24-03-2009
Skąd: Krynica Zdrój
Post: #3
 
Jakoś nie mam zbyt dużych nadziei ale Powodzenia!
24-03-2011 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pkpic Offline
Użytkownik

Liczba postów: 527
Dołączył: 20-05-2008
Skąd:
Post: #4
 
Pułtuś, proszę Cie.. tylko nie ten tekst o kasacji połączeń, ble, ble, ble.. Decyzję o korekcie podjął jeszcze poprzedni prezes, a w zasadzie po prezesa p. Krawczyk, więc Malinowski nie miał tu wiele do gadania. Facet ma łeb na karku, i jestem przekonany, że będzie robił naprawdę wszystko co tylko możliwe, żeby poprawić kondycje PKP Intercity. Nie to co Pani M. Kuczewska - Łaska, która po w miarę udanym starcie, powoli stacza się do roli występowania w TV, i mówienia jakie to reformy były źle zrobione.
24-03-2011 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #5
 
Nie ulega wątpliwości, że zadanie przez nowym prezesem jest trudne. Najważniejsze kwestie to: poprawa gospodarki taborowej, zoptymalizowanie obiegów (lepsze wykorzystanie składów), zmiana polityki marketingowej. Życzę powodzenia nowemu prezesowi, choć łatwo nie będzie.
24-03-2011 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #6
 
Póki co ładna jaskółka z uruchomieniem pociagów na benefis Małysza w Zakopanem- nawet Last Minute zareklamowano Icon_smile
25-03-2011 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #7
 
Podepnę pod temat.
Można przesyłać propozycję zmian do kolejnego rozkładu jazdy Intercity 2011/2012.

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.intercity.pl/twoj_rozklad_jazdy">www.intercity.pl/twoj_rozklad_jazdy</a><!-- w -->
06-04-2011 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #8
 
Wysyłałem poprzednim razem... prosiłem, groziłem Icon_rolleyes I co ? Zabrali Tatry, zabrali Malinowskiego, nie dali TLK za Pieniny... Czy to ma jakis sens ?
06-04-2011 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #9
 
Pułtuś napisał(a):Wysyłałem poprzednim razem... prosiłem, groziłem Icon_rolleyes I co ? Zabrali Tatry, zabrali Malinowskiego, nie dali TLK za Pieniny... Czy to ma jakis sens ?
Mimo wszystko trzeba dać kredyt zaufania nowemu prezesowi.
06-04-2011 19:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pułtuś Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 1,497
Dołączył: 21-05-2008
Skąd:
Post: #10
 
Masz rację- póki co mamy kilka jaskółek- czy zwiastują one wiosne, zobaczymy wkrótce.
06-04-2011 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kolejoman5 Offline
Członek NSMK

Liczba postów: 659
Dołączył: 22-05-2008
Skąd:
Post: #11
 
Choć trzeba przyznać, że nowy prezes ma trudne zadania. Najtrudniejsze z nich to odbudowa wizerunku spółki.
06-04-2011 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: