![]() |
|
Griffin pojedzie do Nowego Sącza z wagonami PKP Intercity - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Griffin pojedzie do Nowego Sącza z wagonami PKP Intercity (/showthread.php?tid=3963) |
Griffin pojedzie do Nowego Sącza z wagonami PKP Intercity - dróżnik_PLK - 15-05-2013 08:17 Dzisiaj Instytut Kolejnictwa planuje przeprowadzenie prób dynamicznych lokomotywy E4MSU Griffin z dwoma wagonami wypożyczonymi od PKP Intercity na trasie Żmigród – Nowy Sącz przez Wrocław, Brzeg, Katowice, Kraków, Tarnów – dowiedział się „Rynek Kolejowy”. Skład prowadzony przez czteroosiową lokomotywę elektryczną Griffin, produkowaną przez Newag Gliwice, ma wyruszyć w trasę z toru testowego Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie do Nowego Sącza około godziny 18. Z naszych informacji wynika, że harmonogram testów przewiduje także próby lokomotywy na Centralnej Magistrali Kolejowej. Mają się one odbyć w piątek, 17 maja. Podczas przejazdu tą linia elektrowóz ma się poruszać z maksymalną prędkością eksploatacyjną – 140 km/godz. Kolejne pomiary będą prowadzone na odcinku Olsztyn – Nidzica. Ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, po zakończeniu jazd testowych, które zostało zaplanowane na piątek (21 maja), Griffin ma powrócić na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Lokomotywa E4MSU jest pierwszą przedstawicielką platformy Griffin, przeznaczoną do prowadzania pociągów towarowych o masie do 3200 ton z prędkością do 140 km/h. Najnowszy produkt Newagu Gliwice został zaprezentowany w ubiegłym roku na berlińskich targach InnoTrans. Harmonogram testowego modelu jest opóźniony. Newag zakładał, że w kwietniu uda się już wprowadzić lokomotywę do eksploatacji nadzorowanej. źródło: Rynek Kolejowy Griffin pojedzie do Nowego Sącza z wagonami PKP Intercity |