![]() |
|
Baczność: dyrektor jedzie! - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Baczność: dyrektor jedzie! (/showthread.php?tid=3955) |
Baczność: dyrektor jedzie! - MK_Rabka - 10-05-2013 09:09 Od rana wielkie poruszenie na gorlickich stacjach PKP. We wszystkich budynkach pojawili się dawno niewidziani ludzie w kolejarskich mundurach, a służby techniczne w nowiutkich kamizelkach zamiatały perony, a nawet tory! Jak się okazało szykowano się do gospodarskiej wizyty. Opustoszałe od dawna budynki stacji kolejowej Gorlice oraz Gorlice-Glinik tętniły dziś życiem i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Na peronach i torach krzątali się ludzie w pomarańczowych kamizelkach dziarsko machający miotłami tworząc wokół siebie chmury z zalegającego kurzu. W dworcowych budynkach pojawili się też pracownicy w służbowych mundurach. Wrodzona ciekawość nie pozwoliła nam obojętnie przejść koło tego dość niecodziennego widoku, mając na uwadze, że kolej w naszym mieście „umarła” już dawno temu. Udało nam się dowiedzieć, że całe to zamieszanie spowodowane jest wizytą …. Dyrektora ds. technicznych z nowosądeckiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jego wysokość dyrektor na dzień dzisiejszy przewidział tzw. rutynową kontrolę tras kolejowych od Nowego Sącza poprzez Zagórzany, Biecz aż do Skołyszyna i w drodze powrotnej zawitał do Gorlic. Zapewne majestat jego znieść by nie mógł widoku zarośniętych trawą i chwastami torów, przybrudzonych linii peronowych, czy też hałd piasku zalegającego na nieczynnych obiektach. Ot i cała tajemnica intensywnych prac porządkowych. A sam dyrektor i owszem zgodnie z planem trasę wizytował podziwiając piękną ziemię gorlicką zza okien służbowej drezyny. Na niektórych stacjach, jak choćby w Gorlicach nogę swą na ziemi postawił i zabawił mniej więcej 2 minuty i… już. Mundury wyprasowane, służbowy sznyt przypomniany, tory jak były tak są, służbowe kontrole też, tylko po peronach wiatr hula, a wielu z nadzieją wypatruje powrotu pociągów w naszym regionie. Nam zupełnym przypadkiem udało się podejrzeć w służbowych pomieszczeniach na stacji Gorlice kilka pamiątek sprzed lat przypominających lata świetności obiektu i załogi oraz ostatni rozkład jazdy datowany na 11 grudnia 2005r. Gorlice24 http://www.gorlice24.pl/3,4819,Bacznosc_Dyrektor_jedzie.htm RE: Baczność: dyrektor jedzie! - Elektrowóz - 10-05-2013 10:08 Ojej, jak miło
RE: Baczność: dyrektor jedzie! - mojżesz - 10-05-2013 13:53 Nie wiem czy do Muszyny też nie pojedzie bo wczoraj dworzec w Sączu myli i malowali pasy na peronie w Piwnicznej. Jaka to drezyna? RE: Baczność: dyrektor jedzie! - jasek - 10-05-2013 18:16 ![]() "Nikomu niepotrzebne pociągi". W związku z zaleceniem Samorządu Województwa Małopolskiego od 19 czerwca w trasy nie wyruszą 32 pociągi regionalne, charakteryzujące się najniższą frekwencją i najmniejszą efektywnością. Tak więc od 19.06 nie zobaczymy już żadnego pociągu na trasach Chabówka - Nowy Sącz oraz Gorlice - Gorlice Zagórzany. Na zdjęciu EN57-924 jako pociąg osobowy nr ROPJr 7724 relacji Gorlice - Gorlice Zagórzany, na stacji w Gorlicach. (Gorlice, 13.06.2006) RE: Baczność: dyrektor jedzie! - Dolmio - 10-05-2013 21:04 oj nie znacie dyrektora technicznego, nie znacie... |