Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei
Zniszczona drezyna kolejowa - Wersja do druku

+- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum)
+-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Zniszczona drezyna kolejowa (/showthread.php?tid=3575)



Zniszczona drezyna kolejowa - gines - 23-04-2012 11:38

Cytat:Limanowa. Zniszczona drezyna kolejowa, to efekt „zabawy” nieznanych osób w miniony weekend na stacji kolejowej w Limanowej.

Od około dwóch lat dochodzi do zniszczeń na mieniu kolejowym w Limanowej, do tej pory rozbijano np. semafory, kradziono także drobny sprzęt.

Akty wandalizmu przybierają jednak na sile. W ciągu ostatnich kilkunastu dni nieznani sprawcy, którzy organizują sobie przy budynku kolei imprezy, palą ogniska, włamali się do warsztatu i skradli narzędzia.
W ten weekend impreza miała miejsce drezynie. Nie skończyło się jednak na piciu alkoholu, gdyż w stronę szyb drezyny poleciała butelka szampana. Jedna z szyb została rozbita. Uszkodzono także wycieraczki i inne części pojazdu.

Łącznie straty szacuje się na kilka tysięcy złotych.


Sprawców intensywnie poszukuje policja, której technicy dziś na miejscu zbierali ślady.

Źródło:Limanowa.in

Zdjęcia:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://limanowa.in/img/big_dzi/00/95/94_1.jpg">http://limanowa.in/img/big_dzi/00/95/94_1.jpg</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://limanowa.in/img/big_dzi/00/95/94_2.jpg">http://limanowa.in/img/big_dzi/00/95/94_2.jpg</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://limanowa.in/img/big_dzi/00/95/94_5.jpg">http://limanowa.in/img/big_dzi/00/95/94_5.jpg</a><!-- m -->



- Muszyniak - 23-04-2012 12:02

bez komentarza............


Re: Zniszczona drezyna kolejowa - hds.147 - 23-04-2012 15:55

gines napisał(a):Limanowa[...]
Jakoś mnie to nie dziwi.... I co, liczą że kogoś złapią ??? A nawet jeśli to zaraz wypuszczą za mała szkodliwość czynu....


- Lw - 23-04-2012 16:49

Limanowska hołota - w zeszłym roku dzień przed naszym retro ukradli nawet "szczekaczkę" do zapowiadania pociągów...


- MK_Rabka - 23-04-2012 18:49

I tak 104 jako linia w zasadzie nieobsadzona i niejeżdżona trzyma się wcale nieźle przed kradzieżami. Są rejony kraju gdzie by z niej ochłapy zostały.


- Pułtuś - 23-04-2012 19:37

Co państwowe to wspólne, a co wspólne, to niczyje... W auta jakos nikt butelkami nie rzuca - bo kazde do kogos nalezy. A kolej? Kolej jest synonimem "panstwowego" - czyli niczyjego. Mozna zniszczyc, a co tam... Icon_evil


- Elektrowóz - 24-04-2012 09:21

Pułtuś napisał(a):W auta jakos nikt butelkami nie rzuca - bo kazde do kogos nalezy. A kolej?
Oj tam Łukasz, mi w tamtym roku radio z oponami ukradli i szybę rozbili a samochód do kolei nie należy Icon_wink Wszystko zależy od tego co komu do głowy strzeli, jeden przejdzie z gwoździem obok samochodu, inny namaluje członka na bloku mieszkalnym a inny rzuci butelką w drezynę.

Taki naród i nic na to nie poradzimy dopóki będzie coś takiego jak "małą szkodliwość czynu".


- Pułtuś - 24-04-2012 16:04

Nie chce ciągnąc tej dygresji Kamil, ale akurat Tobie ukradli (żeby mieć, posiadac kradziona rzecz), a w przypadku kolei nie kradną, tylko niszczą, żeby zniszczyć. To jest roznica pewna i nie wiem co gorsze Icon_rolleyes


- Elektrowóz - 24-04-2012 21:31

Pułtuś napisał(a):a w przypadku kolei nie kradną, tylko niszczą, żeby zniszczyć.

Przebywasz obecnie w Krakowie a nie wiesz co się dzieje na Twoim podwórku, wczoraj albo dziś rano w radiu słyszałem że w nocy na jednym z osiedli parę łebków zdewastowało kilka zaparkowanych na parkingu samochodów - straty oszacowano na ponad 18.000 zł.

Icon_wink

[ Dodano: 2012-04-24, 22:31 ]
O! Żeby nie być gołosłownym Icon_smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wracali-pijani-z-imprezy-i-demolowali-samochody,nId,601540">http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w ... nId,601540</a><!-- m -->


- Pułtuś - 24-04-2012 23:43

Elektrowóz napisał(a):Przebywasz obecnie w Krakowie a nie wiesz co się dzieje na Twoim podwórku

Oj tam, moje podworko to Nowy Sącz, a nie żaden Kraków, a jak dla mnie to moga co noc rozwalac i sto aut, moze zastanowia sie ludzie, czy rzeczywiscie warto je posiadac. Z mojej strony EOT w temacie. Pozdrawiam Icon_smile


- Elektrowóz - 25-04-2012 09:23

Pułtuś napisał(a):a jak dla mnie to moga co noc rozwalac i sto aut, moze zastanowia sie ludzie, czy rzeczywiscie warto je posiadac.

Masz coś do mnie i do innych posiadaczy samochodów? Czy to może zazdrość, bo już nie ogarniam Twojego podejścia. Pamiętaj że poza koleją inny świat też istnieje i jest jak najbardziej akceptowalny przez większość społeczeństwa. A przez postawę jaką zaprezentowałeś i podobnych do Ciebie ludziom nasz kraj wygląda tak jak wygląda "gó**o mnie obchodzi co się dzieje dookoła, ja mam tylko czubek własnego nosa i to co mnie cieszy, resztę muszę hejtować" - a wiem że hejtować lubisz bardzo Icon_mrgreen