![]() |
|
O krok od katastrofy pociągu - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: O krok od katastrofy pociągu (/showthread.php?tid=3342) |
O krok od katastrofy pociągu - hds.147 - 11-07-2011 21:41 Za GK: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gazetakrakowska.pl/nsacz/425657,powiat-nowosadecki-o-krok-od-katastrofy-pociagu,id,t.html">http://www.gazetakrakowska.pl/nsacz/425 ... ,id,t.html</a><!-- m --> Kilkudziesięciu pasażerów pociągu osobowego do Krynicy Zdroju tylko cudem uniknęło katastrofy, kiedy na trakcję kolejową w Piwnicznej Zdroju runęła ogromna lipa. Maszynista wyhamował w ostatniej chwili. Do zdarzenia doszło w niedzielę kilkanaście minut po godzinie 19 w okolicach przysiółku Borowice. Nad Piwniczną przewalała się w tym czasie potężna nawałnica z ulewnym deszczem, gradobiciem i gwałtownym wiatrem. Prawdopodobnie to właśnie niesprzyjające warunki pogodowe spowodowały przewrócenie się drzewa. Wiekowa lipa spadła wprost na tory, wcześniej zahaczając o przewody trakcyjne. Nie zostały jednak przerwane tylko zerwane ze słupa i leżały na ziemi, grożąc porażeniem. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany. Na miejscu zdarzenia szybko zjawili się pracownicy PKP Energetyka i natychmiast zajęli się naprawą uszkodzonej trakcji. Usuwanie szkód trwało jednak kilka godzin skończyło się dopiero koło północy. - Pułtuś - 14-07-2011 22:17 Rok temu zawalenie sie mostu, jeszcze nam katastrofy kolejowej trzeba... Eh, jakies dziwne fatum zawisło nad naszą linią. - przemub - 15-07-2011 10:01 :/ Cieszyć się, że nic nikomu się nie stało... |