![]() |
|
Pociąg Nikifor ruszy na tory. Zaślubiny w lutym w Krynicy - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Pociąg Nikifor ruszy na tory. Zaślubiny w lutym w Krynicy (/showthread.php?tid=3500) Strony: 1 2 |
- Kryniczanin - 10-02-2012 10:47 Rozkład mówi zupełnie coś innego. Nowy Sącz 12:51/12:54 pt Stary Sącz 13:01/13:31 Krynica 14:46 W sobotę z tego co ja słyszałem o 15:09 Acatus wraca do Krakowa Jaworzyną w niedzielę rano jedzie Jaworzyną do Krynicy i wraca jako specjalny w niedzielę. Jutro Jaworzyna ma jechać na kiblu lub ED72 ten ma zostać w Powroźniku z soboty na niedzielę i wrócić w niedzielę jako Jaworzyna do Krakowa. - Pułtuś - 10-02-2012 13:09 kryniczanin napisał(a):Rozkład mówi zupełnie coś innego. Tzn. przejazd techniczny ? Głupio robią, mogliby puscic drugiego Acatusa na Jaworzynie i w niedziele wrocilyby dwa, na pewno by taniej wyszlo. - Lw - 10-02-2012 13:41 Są dwa różne telegramy, ale w SEPE wyświetla się rozkład który podałem wcześniej, czyli 11:56 z Sącza. - Kryniczanin - 10-02-2012 14:32 Potwierdzam 33207 w SEPE ma nowy rozkład. Brak słów na temat przygotowania... - Pułtuś - 25-02-2012 09:51 Cała prawda o Acatusach: Jedne z najnowocześniejszych pociągów w Polsce, czyli małopolskie ACATUSy nie radzą sobie z zimą i są zbyt nowoczesne dla wysłużonych linii trakcyjnych. Pociągi kupił zarząd województwa, płacąc za każdy z pięciu składów ponad 90 milionów złotych - informuje Radio Kraków. Ostatnio ACATUSy znów musiały przerwać podróże. Jednak dyrektor południowego zakładu Przewozów Regionalnych Ryszard Rębilas broni pociągów. W rozmowie z Radiem Kraków tłumaczy, że w miniony weekend wycofano ACATUSy z trasy do Zakopanego, bo w niektórych miejscach leżały zaspy śnieżne o wysokości metra, a nowoczesne pociągi mają niskopodłogową konstrukcję. Ryszrad Rębilas przyznaje też, że co 60 dni pociągi są poddawane rutynowym przeglądom, i wtedy nie pracują przez 48 do 60-ciu godzin. Według Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie, ACATUSy łatwiej zobaczyć na bocznicy, niż na torach. Według Stowarzyszenia, pojazdy nie zostały wcześniej wystarczająco dokładnie przetestowane, i test przechodzą właśnie teraz, wożąc podróżnych. Zarząd województwa małopolskiego zapowiada, że usterki mają zostać wyeliminowane do końca przyszłego roku. I że kolejne ACATUSy, których zakup planuje województwo, będą od nich wolne. A małopolanie chwalą ACATUSy. Według nich, pociągi - gdy już pojawią się na torach - są wygodne, ciepłe, estetyczne i ciche. I nieporównywalnie lepsze niż stare składy, zwane "jednostkami". Małopolskie ACATUsy mają nawet swoje nazwy. Jaskółka kursuje do Tarnowa, Nikifor do Krynicy i Nowego Sącza, Tischner do Zakopanego a Pawie Pióro i Jura jeżdżą po trasach aglomeracji krakowskiej i Małopolski Zachodniej. Źródło: Radio Kraków - Muszyniak - 25-02-2012 12:59 Dla mnie te acatusy to jedno wielkie nieporozumienie ! Jak może Pesa jeździć po torach Newagu tu powinny smigać maleństwa z newagu, a nie z Pesy ! Nie piszemy całych postów dużymi literami oraz nie nadużywamy wykrzykników /Janosik - alojz - 25-02-2012 18:30 Czyżbyście już zapomnieli dlaczego Newag przegrał ten przetarg? |