Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei
Pociąg Nikifor ruszy na tory. Zaślubiny w lutym w Krynicy - Wersja do druku

+- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum)
+-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Pociąg Nikifor ruszy na tory. Zaślubiny w lutym w Krynicy (/showthread.php?tid=3500)

Strony: 1 2


Pociąg Nikifor ruszy na tory. Zaślubiny w lutym w Krynicy - Muszyniak - 30-01-2012 13:19

<!-- m --><a class="postlink" href="http://sadeczanin.info/aktualnosci-gospodarka/art/30358">http://sadeczanin.info/aktualnosci-gospodarka/art/30358</a><!-- m --> --- myślę że jako Stowarzyszenie musimy być w Krynicy !!!!


- Pułtuś - 30-01-2012 13:38

11 luty ! Popieram Kolegę, musimy tam być ! Znakomita okazja na wspolny wypad ! Icon_smile


- Elektrowóz - 30-01-2012 16:04

Ja w razie czego będę z Wami duchem Icon_wink Mam wtedy zjazd na studiach. Zaczynają mi się nowe przedmioty więc muszę być na pierwszych zajęciach.


- Dolmio - 30-01-2012 18:59

Się obudzili z tym nadawaniem nazwy...


- Lw - 30-01-2012 20:02

Bardzo dobra okazja żeby zadać parę pytań Panu Marszałkowi.


- Janosik - 30-01-2012 22:38

Wątpie by pan marszałek był skłonny do rozmowy - w końcu każdy wie, że busy są wygodniejsze itp. Icon_evil


- Pułtuś - 31-01-2012 22:31

A na serio - wybiera sie ktos ? Icon_smile Ja jadę.


- Lw - 01-02-2012 08:55

Ja też będę.


- Pułtuś - 08-02-2012 12:58

Uroczyste nadanie nazwy „Nikifor” pociągowi, który będzie jeździł po Sądecczyźnie, odbędzie się w sobotę (11 lutego) w Krynicy-Zdrój. Skład ma promować Sądecczyznę, więc w drodze z Krakowa do Krynicy zatrzyma się w Starym Sączu. Podróżni skosztują tu regionalnych specjałów i pobawią się przy muzyce ludowej.

Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych uruchamia pociąg w ramach akcji „Pociąg do ekologii”. Aby przy okazji przejazdu „Nikifora” promować walory Sądecczyzny, pociąg, który wyjedzie z Krakowa o godz. 9.15, zatrzyma się także w południe w Starym Sączu. Tutaj na podróżnych czekać będzie kapela regionalna, potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i oczywiście stoiska promocyjne Powiatu Nowosądeckiego, który współorganizuje imprezę.
Po półgodzinnym spotkaniu w budynku dworca w Starym Sączu, pociąg pojedzie do Krynicy-Zdroju, gdzie zostanie mu nadana nazwa „Nikifor”.

To jeden z pięciu pojazdów typu ACATUS-2, które zostały wyprodukowane specjalnie na zamówienie Województwa Małopolskiego i którym mieszkańcy regionu wybrali nazwy w specjalnym plebiscycie. Mieszkańcy Małopolski wybrali pięć nazw dla pociągów kursujących po subregionach: krakowskim – Pawie Pióro, tarnowskim – Jaskółka, podhalańskim – Tischner, Małopolska Zachodnia – Jura, a po subregionie sądeckim – właśnie Nikifor. Małopolska zakupiła na razie pięć nowoczesnych pociągów za 91 mln zł, ale będą kolejne.


Źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://sadeczanin.info/aktualnosci-rozmaitosci/art/30693">http://sadeczanin.info/aktualnosci-rozm ... /art/30693</a><!-- m -->

Komentarz: Nie rozumiem juz, to jedzie jakis specjalny pociag a my nic o tym nie wiemy ? :shock:


- Kryniczanin - 08-02-2012 22:43

Tak jedzie specjał na uroczystości.


- Lw - 09-02-2012 14:56

Witam, program jest taki:
Nowy Sącz 11:56
Stary Sącz 12:04/12:34
Krynica 13:55/14:15

Wstęp wolny.


- Pułtuś - 09-02-2012 15:47

2:46 z Krakowa, niezły czas Icon_cool Szkoda ze taki pociag codziennie nie jezdzi.


- Kryniczanin - 09-02-2012 22:42

Lw napisał(a):Krynica 13:55/14:15

A ja się znów pytałem o przyjazd i 14:46 według moich informatorów.


- Lw - 10-02-2012 08:41

Na stronie www Krynicy jak byk jest 13:45 - 14:15 uroczystość nadania nazwy.


- Muszyniak - 10-02-2012 08:55

To ja może bezpiecznie przyjdę na stacje w Muszynie ok 13:00 Icon_smile

P.S
Wiecie może co jedzie dzisiaj na Jaworzynce ???