Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei
Wakacje bez Kryniczanki - Wersja do druku

+- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum)
+-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Wakacje bez Kryniczanki (/showthread.php?tid=3257)

Strony: 1 2 3


Wakacje bez Kryniczanki - kolejoman5 - 15-04-2011 16:40

Rynek Kolejowy napisał(a):PKP Polskie Linie Kolejowe planują od 1 czerwca zamknięcie na trzy miesiące linii Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec, czyli popularnej „Kryniczanki”. W tym okresie przeprowadzony zostanie remont na odcinku Tarnów – Stróże. Najbardziej ucierpi na tym PKP Intercity, gdyż latem ożywa na tej linii ruch turystyczny do Krynicy.
To będą już kolejne wakacje podczas których nie będzie można dojechać pociągiem do Krynicy. 4 czerwca 2010 roku w związku z naporem rzeki Poprad, zawaleniu uległ most pomiędzy stacjami Nowy Sącz Biegonice - Stary Sącz, co w konsekwencji spowodowało całkowite wstrzymanie ruchu pociągów na linii kolejowej Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec. Most odbudowano w rekordowym tempie. Mimo to w te wakacje podróżujący na tej trasie ponownie będą musieli skorzystać z innego środka transportu.
Co tym raziem staneło na przeszkodzie? W okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały szeroko zakrojone roboty w ramach RPO województwa małopolskiego, obejmujące: wymianę prawie 13 km nawierzchni wraz z odwodnieniem, przebudowę 5 mostów i 4 przepustów, wymianę rozjazdów i słupów sieci trakcyjnej, modernizację urządzeń automatyki, budowę urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej i przebudowę istniejących urządzeń rogatkowych.
– W nowym rozkładzie jazdy 2011/2012 zyskamy ponad 7 minut skrócenia czasu przejazdu między Tarnowem i Stróżami. Niewykonanie tych robót przyniosłoby wprowadzenie dalszych ograniczeń prędkości na tym odcinku i pogorszenie czasu przejazdu o 13 minut – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zasadnicze roboty zakończą się z końcem sierpnia, do grudnia będą jeszcze wykonywane dodatkowe prace nie wymagające długotrwałych zamknięć torowych – dodał.
A dlaczego taki termin? – Wybór optymalnego terminu remontu takiej linii jak 96 jest trudny, ponieważ jest to linia ważna i w dowozie pasażerów do szkoły i do pracy oraz ważna dla ruchu turystycznego, nie tylko zresztą w wakacje, ale także i w zimie (ośrodki narciarskie m.in. w Krynicy i Piwnicznej). Każdy termin przynosi skutki dla innej grupy pasażerów. Rozpoczęcie prac po wakacjach uniemożliwiłoby zrealizowanie całego zakresu w bieżącym roku – wyjaśnił Krzysztof Łańcucki.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl">www.rynek-kolejowy.pl</a><!-- w -->


- hds.147 - 15-04-2011 17:59

No to kryniczanka udupiona....


- Pułtuś - 15-04-2011 20:29

7 minut szybciej ?! Nie chce mi sie szukac tych artykulow, sa na forum- w nich pisali, że bedzie szybciej o 15 minut ! Icon_twisted Icon_twisted Icon_twisted


- Dolmio - 15-04-2011 20:32

No faktycznie remont i skrócenie czasu przejazdu to udupienie... A magistrale to właśnie zaorują...


- mojżesz - 15-04-2011 20:48

A co z remontem pozostałego odcinka do granicy państwa? Już się wycofali?
Czy nie dałoby się wprowadzić KKA na trasie Tarnów- Stróże a dalej albo EZT-em PR lub wypożyczyć jakiegoś loka (EU07/ET21) od Cargula i skombinować jakieś wagony?
Nawet można by zrobić tak: posłać jedną siódemkę ze składem do Stróż i niech kursuje normalnie do Krynicy a drugi skład od Tarnowa w kierunku Krakowa. Oczywiście nie da się, bo koszty, za mało taboru i ogólnie lenistwo, prawda? Icon_evil
PS: A jak z towarami też ich nie będzie czy ponowna reaktywacja chabowianki?


- alojz - 15-04-2011 21:07

No i znowu ezety do i z Newagu będą przeciągane spalinówkami.


- Pułtuś - 15-04-2011 22:23

Będzie KKA za TLKi czy skrócone do Krakowa?


- MK_Rabka - 15-04-2011 22:31

Dowiemy się jak zwykle: tydzień przed.


- Elektrowóz - 15-04-2011 23:14

Pułtuś napisał(a):Będzie KKA za TLKi czy skrócone do Krakowa?
Wyobrażasz sobie ludzi z TLKi sezonowej do Krynicy? Dużo tego się zbierze Icon_razz


- Pułtuś - 15-04-2011 23:25

No przecież w wakacje dojeżdżały Tatry do Nowego Sącza i jakoś to działało z tą KKA. Czemu teraz miałoby być inaczej ? Icon_razz


- Exile - 16-04-2011 06:56

Skrócenie czasu o 7 minut! Icon_rolleyes Czy nikt nie pomyślał, że jak już robić to robić i dostosować ten odcinek do wyższych prędkości?


- hds.147 - 16-04-2011 08:27

Dolmio...
Cytat:od 1 czerwca zamknięcie na trzy miesiące linii Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec
To jest udupienie kryniczanki... zamknięcie jej w okresie, kiedy jest na niej najwięcej pasażerów. I to po co ? Żeby skrócić czas przejazdu o 7 minut... Myślałem, że osoby zajmujące się planowaniem takich rzeczy mają IQ trochę wyższe od Dody, ale moja teoria właśnie legła w gruzach... z potwornym hukiem...


- Elektrowóz - 16-04-2011 10:05

Pułtuś napisał(a):No przecież w wakacje dojeżdżały Tatry do Nowego Sącza i jakoś to działało z tą KKA. Czemu teraz miałoby być inaczej ? Icon_razz
Ale ile wagonów miały tatry i ile nimi ludzi jechało a ile TLKami pojedzie i ile one mają wagonów? Icon_wink


- MK_Rabka - 16-04-2011 10:24

Remont Swoszowice - Bonarka ciągnie się również no ile rok? dwa lata? Same spóźnienia przez to a efekty mają być mizerne.


- Pułtuś - 16-04-2011 11:14

@hds.147- złość na zamkniecie szlaku to jedno, ale przestań wylewać swoje żale w postaci takich postów- proszę, nie siej dezinformacji, bo remont szlaku da 7 minut zysku czasowego, a jego nieprzeprowadzenie, spowoduje pogorszenie czasu przejazdu o dalszych 13 minut. Co wybierasz teraz? Ja nie chce jezdzic do Tarnowa 2h 15 minut.