![]() |
|
Wakacje bez Kryniczanki - Wersja do druku +- Forum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (http://www.nsmk.pl/forum) +-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=31) +--- Dział: Wieści z mediów... (/forumdisplay.php?fid=51) +--- Wątek: Wakacje bez Kryniczanki (/showthread.php?tid=3257) |
Wakacje bez Kryniczanki - kolejoman5 - 15-04-2011 16:40 Rynek Kolejowy napisał(a):PKP Polskie Linie Kolejowe planują od 1 czerwca zamknięcie na trzy miesiące linii Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/Plavec, czyli popularnej „Kryniczanki”. W tym okresie przeprowadzony zostanie remont na odcinku Tarnów – Stróże. Najbardziej ucierpi na tym PKP Intercity, gdyż latem ożywa na tej linii ruch turystyczny do Krynicy.<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rynek-kolejowy.pl">www.rynek-kolejowy.pl</a><!-- w --> - hds.147 - 15-04-2011 17:59 No to kryniczanka udupiona.... - Pułtuś - 15-04-2011 20:29 7 minut szybciej ?! Nie chce mi sie szukac tych artykulow, sa na forum- w nich pisali, że bedzie szybciej o 15 minut ! - Dolmio - 15-04-2011 20:32 No faktycznie remont i skrócenie czasu przejazdu to udupienie... A magistrale to właśnie zaorują... - mojżesz - 15-04-2011 20:48 A co z remontem pozostałego odcinka do granicy państwa? Już się wycofali? Czy nie dałoby się wprowadzić KKA na trasie Tarnów- Stróże a dalej albo EZT-em PR lub wypożyczyć jakiegoś loka (EU07/ET21) od Cargula i skombinować jakieś wagony? Nawet można by zrobić tak: posłać jedną siódemkę ze składem do Stróż i niech kursuje normalnie do Krynicy a drugi skład od Tarnowa w kierunku Krakowa. Oczywiście nie da się, bo koszty, za mało taboru i ogólnie lenistwo, prawda? PS: A jak z towarami też ich nie będzie czy ponowna reaktywacja chabowianki? - alojz - 15-04-2011 21:07 No i znowu ezety do i z Newagu będą przeciągane spalinówkami. - Pułtuś - 15-04-2011 22:23 Będzie KKA za TLKi czy skrócone do Krakowa? - MK_Rabka - 15-04-2011 22:31 Dowiemy się jak zwykle: tydzień przed. - Elektrowóz - 15-04-2011 23:14 Pułtuś napisał(a):Będzie KKA za TLKi czy skrócone do Krakowa?Wyobrażasz sobie ludzi z TLKi sezonowej do Krynicy? Dużo tego się zbierze - Pułtuś - 15-04-2011 23:25 No przecież w wakacje dojeżdżały Tatry do Nowego Sącza i jakoś to działało z tą KKA. Czemu teraz miałoby być inaczej ? - Exile - 16-04-2011 06:56 Skrócenie czasu o 7 minut! - hds.147 - 16-04-2011 08:27 Dolmio... Cytat:od 1 czerwca zamknięcie na trzy miesiące linii Tarnów - Stróże - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica/PlavecTo jest udupienie kryniczanki... zamknięcie jej w okresie, kiedy jest na niej najwięcej pasażerów. I to po co ? Żeby skrócić czas przejazdu o 7 minut... Myślałem, że osoby zajmujące się planowaniem takich rzeczy mają IQ trochę wyższe od Dody, ale moja teoria właśnie legła w gruzach... z potwornym hukiem... - Elektrowóz - 16-04-2011 10:05 Pułtuś napisał(a):No przecież w wakacje dojeżdżały Tatry do Nowego Sącza i jakoś to działało z tą KKA. Czemu teraz miałoby być inaczej ?Ale ile wagonów miały tatry i ile nimi ludzi jechało a ile TLKami pojedzie i ile one mają wagonów? - MK_Rabka - 16-04-2011 10:24 Remont Swoszowice - Bonarka ciągnie się również no ile rok? dwa lata? Same spóźnienia przez to a efekty mają być mizerne. - Pułtuś - 16-04-2011 11:14 @hds.147- złość na zamkniecie szlaku to jedno, ale przestań wylewać swoje żale w postaci takich postów- proszę, nie siej dezinformacji, bo remont szlaku da 7 minut zysku czasowego, a jego nieprzeprowadzenie, spowoduje pogorszenie czasu przejazdu o dalszych 13 minut. Co wybierasz teraz? Ja nie chce jezdzic do Tarnowa 2h 15 minut. |